Reklama

Wiemy, kiedy Porozumienie ogłosi kandydata na prezydenta Rzeszowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Wiemy, kiedy Porozumienie ogłosi kandydata na prezydenta Rzeszowa - Zdjęcie główne

Zdjęcie z konferencji prasowej Porozumienia | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Wewnętrzne głosowanie w partii Porozumienie Jarosława Gowina odbędzie się w przyszłym tygodniu. Poprzedzi je internetowa debata. O możliwość kandydowania w wyborach ubiega się Waldemar Kotula i Arkadiusz Opoń.

Wstępnie planowano, że prawybory odbędą się 20 marca i taka data była podawana w mediach społecznościowych, później datę tę zmieniono na 21 marca. Okazuje się, że i do tej daty nie należało się przyzwyczajać


Ostatecznym terminem, kiedy poznamy ostatecznego kandydata Porozumienia Jarosława Gowina na prezydenta Rzeszowa, jest 22 marca.   

- W sobotę (20 marca) i niedziele (21 marca) odbędzie się głosowanie. Wyniki poznamy dopiero w poniedziałek (22 marca). 

- wyjaśnia Waldemar Kotula, radny Rzeszowa i jeden z kandydatów Porozumienia

Głosowanie poprzedzi internetowa debata kandydatów, która odbędzie się o godz. 18 w najbliższą sobotę (13 marca) i będzie transmitowana w mediach społecznościowych.

Pozostali kandydaci

Przypomnijmy, że do tej pory chęć kandydowania w wyborach prezydenckich w Rzeszowie ogłosili: Ewa Leniart (członkini Prawa i Sprawiedliwości wystartuje z własnego komitetu), Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Grzegorz Braun (Konfederacja), Agnieszka Itner (Partia Razem), Edward Słupek (PSL), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz’15 będzie niezależnym kandydatem), Kazimierz Rochecki (przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście).

Z ramienia klubu radnych Rozwój Rzeszowa swoją gotowość do startu w wyborach wyraził Konrad Fijołek. Wciąż czekamy na oficjalnego kandydata Koalicji Obywatelskiej. Na ten moment PO zarekomendowało Teresę Kubas-Hul.

Przypominamy, że zgłaszanie kandydatów na prezydenta miasta potrwa do 16 kwietnia 2021 r. (do godz. 24.00). Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 26 lutego br. rozporządzenie premiera, które określa, że przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie mają się odbyć 9 maja.

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy