Reklama

Oficjalnie: Ewa Leniart powalczy o prezydenturę w Rzeszowie [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

Oficjalnie: Ewa Leniart powalczy o prezydenturę w Rzeszowie [WIDEO] - Zdjęcie główne

Ewa Leniart | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W środę (10 marca) Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki i członkini Prawa i Sprawiedliwości, potwierdziła udział w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Zapowiedziała niezależność, „pomimo poparcia Prawa i Sprawiedliwości”. Poznaliśmy także zarys programu wyborczego.

O decyzji wojewody poinformowano 10 marca przed budynkiem rzeszowskiego Ratusza

- Zapewne nie powiem rzeczy, której się nie spodziewaliście. Chciałam potwierdzić, iż kandyduje na prezydenta miasta Rzeszowa.

- oznajmiła na wstępie Ewa Leniart

(Nie)zależność

Wojewoda podkarpacki zapowiedziała, że jej kampanie poprowadzi niezależny komitet i czeka na propozycję współpracy wszystkich miejskich grup, stowarzyszeń i środowisk.

- Czekam na propozycję zwłaszcza tych środowisk, które dotychczas były pomijane. 

- tłumaczyła wojewoda. 

Decyzję Ewy Leniart o utworzeniu własnego komitetu została zaakceptowana przez zarząd PiS

- Pomimo iż mam poparcie Prawa i Sprawiedliwości i premiera Mateusza Morawieckiego będę kandydować z własnego komitetu - komitetu Ewy Leniart.

- tłumaczyła kandydatka. 

Warto w tym miejscu przytoczyć wypowiedź wojewody podkarpackiego, którą usłyszeliśmy jakiś czas temu w wywiadzie z naszą redakcją

- Pojawia się pytanie, czy taki bezpartyjny kandydat, który do momentu kandydowania był partyjny, jest rzeczywiście bezpartyjny, ale to ocenią wyborcy.

- mówiła wówczas Ewa Leniart. 

Dodajmy, że kandydatka na czas wyborów prezydenckich w Rzeszowie nie zrezygnuje z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. 

- Nie uważam, żeby dobrym rozwiązaniem było rzucanie legitymacją partyjną podczas kampanii. Pozostaje członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Przekonania polityczne nie mogą być skutecznym determinantem realizowania polityki miasta. 

- mówiła wojewoda Ewa Leniart

„To ja wiem, gdzie znaleźć pieniądze”

Ewa Leniart tłumaczyła, że Rzeszów wciąż musi się rozwijać i w mieście jest jeszcze wiele do zrealizowania. Zdaniem wojewody, do dalszego rozwoju potrzebne są wielkie pieniądze

- To ja jestem tą osobą, która nie tylko wie gdzie znaleźć pieniądze, ale też wie jak je zdobyć.

- oznajmiła kandydatka.

Wojewoda na czas kampanii wyborczej nie rezygnuje z dotychczasowych obowiązków, wynikających ze sprawowanej funkcji, jednak – jak zapowiedziała – w pewnym momencie skorzysta z urlopu wypoczynkowego, aby skutecznie realizować kampanię wyborczą. 

Czy lokalne struktury PiS akceptują jej kandydaturę?

- Oceniamy to bardzo pozytywnie. Wybory samorządowe mają swoją własną specyfikę. Rzeszów zasługuje na kandydata, która na pierwszym miejscu stawia mieszkańców i to właśnie robi Ewa Leniart. 

- oznajmił Marcin Fijołek, szef klubu radnych PiS w Rzeszowie. 

Jaki program?

Na razie nieznany. Kandydatka na stanowisko prezydenta Rzeszowa nie przedstawiła na konferencji prasowej szczegółowych rozwiązań dla stolicy innowacji. Poznaliśmy jedynie ogólny zarys jej przyszłego programu

- Jeżeli chodzi o trzy najważniejsze kwestie, to chciałabym podkreślić fakt, że Rzeszów to miasto mieszkańców. Rzeszów nie może być zarządzany twardą ręką, lecz skutecznie we współpracy z mieszkańcami. Druga rzecz: bardzo mi zależy na realizacji dużych inwestycji, m.in. związanych z komunikacją. I wreszcie nowy zielony ład, przez który rozumiem troskę o czyste powietrze, miejsca zielone na osiedlach, miejsca wypoczynku dla ludzi starszych. 

- tłumaczyła Leniart. 

Kto jest jej najgroźniejszym rywalem?

- Uważam, że jestem najlepszym kandydatem. Wszyscy inni będą próbowali mi dorównać. Ostatecznie i tak zadecydują mieszkańcy.  

- stwierdziła stanowczo Ewa Leniart.

Pozostali kandydaci

Przypomnijmy, że do tej pory chęć kandydowania w wyborach prezydenckich w Rzeszowie ogłosili: Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Grzegorz Braun (Konfederacja), Agnieszka Itner (Partia Razem), Edward Słupek (PSL), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz’15 będzie niezależnym kandydatem), Kazimierz Rochecki (przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście).

Czekamy także na kandydata Porozumienia Jarosława Gowina (poznamy go po rozstrzygnięciu wewnętrznych wyborów, w których startują Waldemar Kotula oraz Arkadiusz Opoń), klubu radnych Rozwój Rzeszowa oraz Koalicji Obywatelskiej

Przypominamy, że zgłaszanie kandydatów na prezydenta miasta potrwa do 16 kwietnia 2021 r. (do godz. 24.00). Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 26 lutego br. rozporządzenie premiera, które określa, że przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie mają się odbyć 9 maja.

rafal.bolanowski@korso.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy