Reklama

Maciej Masłowski o roli prezydenta Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

Maciej Masłowski o roli prezydenta Rzeszowa - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Maciej Masłowski | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 26 lutego br. na rzeszowskim rynku Maciej Masłowski, posła na Sejm RP w latach 2015 – 2019, przedstawił swoje stanowisko dotycze przedterminowych wyborów na Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Maciej Masłowski na wstępie konferencji prasowej wyraził swoje poparcie dla słów Marka Bajdaka, który po objęciu funkcji tymczasowego prezydenta Rzeszowa, wyjaśniał, że żadnych rewolucji w działaniu urzędu miasta nie przewiduje. 


Chęć kandydowania

Już wcześniej były poseł Kukiz’15 deklarował za pośrednictwem mediów społecznościowych swoją chęć kandydowania w wyborach. 26 lutego podtrzymał swoje stanowisko.

- Zgodnie z przepisami ogłosić swoją kandydaturę mogę dopiero wtedy kiedy poznamy termin wyborów. Dlatego też zgłosiłem swoją chęć i gotowość do startu w wyborach i czekam na ten termin. 

- mówił Maciej Masłowski. 

W kolejnej wypowiedzi były poseł stwierdził, że jest w stanie wycofać się z wyborów, jeżeli jego decyzja wpłynie na dobro miasta. 

- Jestem gotów wycofać się z tego wyścigu, jeżeli będzie wymagało tego dobro miasta i mieszkańców. Ja się nie pcham „na urząd” i nie chodzi o to, żeby zasiąść w tym ratuszu, bo praca wcale nie będzie łatwa. 

- dodał były poseł. 

W tym miejscu zaprosił także do rozmów wszystkie środowiska polityczne działające w Rzeszowie: przedstawicieli Rady Miasta, Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni, Lewicy, Konfederacji, PSL-u, KOD-u  oraz wszystkich innych kandydatów, którzy wyrazili chęć startu i tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Program jak w 2018 roku

Przypomnijmy, że Maciej Masłowski był już kandydatem na prezydenta Rzeszowa w poprzednich wyborach, kiedy to o najwyższe stanowisko w mieście walczył m.in. z Wojciechem Buczakiem i Tadeuszem Ferencem. Były poseł przekonuje, że jego aktualny program będzie podobny do tego z 2018 roku. 

- Chciałbym kontynuować dzieło Tadeusza Ferenca, żeby miasto się dalej rozwijało. Dla mnie kluczowe rzeczy to domy dziennego pobytu dla seniorów na każdym osiedlu oraz czyste i zdrowe powietrze.

- tłumaczył Masłowski. 

Wśród innych propozycji pojawiło się uruchomienie większej ilości schronisk dla zwierząt, komunikacja i walka z korkami w mieście oraz tzw. dewoloperka. 

- Ja nie jestem przeciwko temu, żeby budować. Oczywiście, że nie, bo wtedy to by zatrzymało miasto i rozwój. Budujmy jednak z głową, według wieloletniego planu zagospodarowania przestrzennego i po konsultacjach z mieszkańcami. 

- wyjaśniał były poseł.

Ponadto, zdaniem kandydata, Rzeszów musi ponownie zasłużyć na miano stolicy innowacji

- Jestem zwolennikiem pilotażowego programu, który niedawno się skończył w Poznaniu „Słoneczne Dachy”, czyli fotowoltaika na dachach osiedli, bloków i wspólnot mieszkaniowych. To są pieniądze, które mieszkańcy mogą zaoszczędzić i później wydać na kulturę, rozrywkę bądź gastronomie. W ten sposób można by nakręcić gospodarkę.  

- oznajmił były kandydat do senatu

Inne zadania przyszłego prezydenta

Maciej Masłowski zauważa także, że jednym z najważniejszych zadań przyszłego prezydenta będzie dobra współpraca z radą miasta i w kontekście wyborów na stanowisko prezydenta Rzeszowa odrzuca kwestie światopoglądowe.

Masłowski twierdzi, że sprawy związane m.in. z marszami równości lub marszami nacjonalistów są ściśle określone przepisami prawa, w związku z czym prywatne poglądy danego prezydenta nie będą miały kluczowego znaczenia. 

- Rolą prezydenta jest dbać o zdrowie i życie mieszkańców. Jego poglądy nie mają większego znaczenia. 

- tłumaczył Maciej Masłowski. 

Zdaniem kandydata kluczem do rozwoju jest nowa perspektywa unijna, która posiada trzy filary: cyfryzacja, innowacja i zielony ład. 

- Uważam, że rolą prezydenta to przede wszystkim wyciąganie pieniędzy z unii europejskiej. To wpłynie na podniesienie komfortu życia mieszkańców. 

- puentował były poseł. 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy