Reklama

Przy Moście Zamkowym powstanie 17- i 18-piętrowiec

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wit Hadło

Przy Moście Zamkowym powstanie 17- i 18-piętrowiec - Zdjęcie główne

Teren, na którym powstaną nowe bloki | foto Wit Hadło

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rozpoczynają się kolejne inwestycje mieszkaniowo-usługowe w mieście. Tym razem chodzi o tereny w pobliżu Mostu Zamkowego, pomiędzy ul. Podwisłocze a rzeką Wisłok. Dwóch deweloperów postawi tam potężne budowle.

Pierwszy deweloper postawi budynek, którego bryła z 17-kondygnacji (od strony ul. Podwisłocze) będzie schodziła do 15 (od strony rzeki). Jest to inwestycja mieszkaniowo-usługowa


Drugi budynek, który należy do innego dewelopera, będzie mieć 18 kondygnacji i zostanie przeznaczony w całości na tzw. mieszkaniówkę. 

- Obaj deweloperzy mają prawomocne pozwolenie na budowę wydane w tym roku. 

- wyjaśnia Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa

Budową 17-kondygnacyjnego budynku wzdłuż ul. Kopisto zajmie się firma Hartbex. Drugi wieżowiec bezpośrednio za budynkiem, w którym znajduje się m.in. siedziba oddziału banku i jubilera, zostanie stworzony przez CIS Developer.

Płacz nad rozlanym mlekiem

Wygląd brzegu Wisłoka od strony Nowego Miasta pozostawia wiele do życzenia. Nie ma tam chodnika ani ścieżek rowerowych. W okresie wiosenno-letnim ludzie przemieszczają się wzdłuż Wisłoka wydeptaną ścieżką. 

Radni na sesji Rady Miasta Rzeszowa, która miała miejsce 23 lutego br., przyjęli uchwałę intencyjną, aby rozpocząć prace nad zaprojektowaniem tej przestrzeni w odpowiedni sposób, tak aby nie odbiegała wyglądałem od ścieżek dla pieszych i rowerzystów na Bulwarach. 

Problem w tym, że kilka dni temu teren został ogrodzony i inwestorzy rozpoczęli pracę budowlane przy Moście Zamkowym, co znaczni utrudni stworzenie odpowiedniego projektu dla terenów zielonych przy Wisłoku.   

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy