Reklama

Chcieli wybudować 50-piętrowy wieżowiec przy Bulwarach. Co na to miasto? [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Chcieli wybudować 50-piętrowy wieżowiec przy Bulwarach. Co na to miasto? [MAPA] - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W 50-piętrowym budynku miało się znaleźć m.in. 350 apartamentów, kilka restauracji, biura, baseny spa oraz kręgielnia. Ostatecznie realizacja inwestycji nie doszła do skutku. Dlaczego?

Już w 2018 roku o inwestycji pisał lokalny portal RESinet.pl. Wówczas była mowa o stworzeniu 50-piętrowego kompleksu, który według zapewnień inwestora (tj. firmy FullFarb Rzeszów) miał stać się nową wizytówką miasta. Wieżowiec miał powstać przy Bulwarach, na terenie za Lidlem, znajdującym się przy ul. Hetmańskiej

- Chcieliśmy, żeby ten budynek nie szpecił, ale cieszył oko. 

- wyjaśnia Marek Łuczyk, członek zarządu FullFarb Rzeszów.


Blokada inwestycji

W Urzędzie Miasta Rzeszowa dowiedzieliśmy się, że inwestor już ponad 10 lat temu chciał na ww. terenie rozpoczynać inwestycję. Wtedy wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dotyczył 10-piętrowca. 

- Ta wuzetka została wówczas wydana, jednak przez dłuższy czas nic nie zostało realizowane i zgoda wygasła. 

- przekonuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

W połowie 2020 roku inwestor ponownie wystąpił o wydanie warunków zabudowy, jednak tym razem nie na 10 kondygnacji, lecz na 50. Zgodnie z zamierzeniami firmy FullFarb Rzeszów, budynek sięgnąłby 160 m wysokości

Miasto nie wydało zgody na realizację tak dużej inwestycji przy Bulwarach, w związku z czym inwestor odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które podtrzymało decyzję ratusza. 

- O tym, co powstanie na tym terenie, zadecyduje plan zagospodarowania przestrzennego. Zrobimy to czego oczekują mieszkańcy. 

- wyjaśnia Artur Gernand. 

Na dzień dzisiejszy planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu nie ma. Jego przygotowanie zajmie minimum dwa lata od rozpoczęcia prac, których notabene jeszcze nie zainaugurowano. 

Jakie plany miał inwestor?

W 50-piętrowym budynku miało się znaleźć ponad 200 pokoi oraz 350 apartamentów mieszkalnych, biura, kilka restauracji (w tym restauracja widokowa umieszczona na jednym z ostatnich pięter), baseny, spa, kręgielnia i squash.

Pod obiektem miałby się znaleźć parking podziemny, w którym planowano stworzyć od 800 do 1200 miejsc postojowych. Tak potężna inwestycja musiałaby się wiązać z przebudową ul. Hetmańskiej, ze szczególnym uwzględnieniem drogi pieszo-rowerowej znajdującej się pomiędzy Lidlem i Zespołem Szkół Mechanicznych. 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy