Reklama

Razem dla Rzeszowa nie wyklucza wystawienia swojego kandydata w wyborach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa

Razem dla Rzeszowa nie wyklucza wystawienia swojego kandydata w wyborach - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów „Obawiamy się, zapowiadanej podczas konferencji prasowej tej zgubnej kontynuacji polityki, która przyczyni się do dalszej destrukcji naszego miasta i pogłębienia problemów, które tak licznie w nim występują” – piszą przedstawiciele porozumienia Razem dla Rzeszowa i nie wykluczają wystawienia swojego kandydata w przyszłych wyborach.

Po rezygnacji Tadeusza Ferenca z funkcji prezydenta Rzeszowa pojawia się wiele oświadczeń oraz komentarzy. Przypominamy, że po złożeniu przez prezydenta rezygnacji, czekamy do dwóch tygodni na wygaszenie mandatu. Później 7 dni na uprawomocnienie decyzji i dopiero po tym czasie premier może oficjalnie powołać komisarza, który tymczasowo przejmie władze w mieście. 


Jedną ze stron, która pozwoliła sobie na komentarz w sprawie namaszczenie przez ustępującego prezydenta swojego zastępcy, jest porozumienie Razem Dla Rzeszowa, które od początku działalności jest mocnym przeciwnikiem polityki prowadzonej przez ratusz

Głębokie zaniepokojenie

- W nawiązaniu do wydarzenia, jakim jest ustąpienie Prezydenta Tadeusza Ferenca z urzędu Prezydenta Rzeszowa i wskazanie na swojego następcę wiceministra sprawiedliwości z Solidarnej Polski p. Marcina Warchoła porozumienie „Razem dla Rzeszowa” wyraża głębokie zaniepokojenie zaistniałą sytuacją.

- czytamy już na wstępie oświadczenia. 

W dalszej części pisma członkowie Razem Dla Rzeszowa wyliczają prezydentowi wady prowadzonej przez niego polityki. Piszą o lekceważeniu porządku urbanistycznego, terenów zielonych i całkowitym lekceważeniu problemu smogu.

- Obawiamy się, zapowiadanej podczas konferencji prasowej tej zgubnej kontynuacji polityki, która przyczyni się do dalszej destrukcji naszego miasta i pogłębienia problemów.

- ocenia Razem dla Rzeszowa. 

Ich zdaniem decyzja prezydenta i oświadczenie Marcina Warchoła ma służyć utrzymaniu władzy i dotychczasowych wpływów, dotyczących m.in. decyzji podejmowanych na rękę deweloperów. Co więcej, członkowie porozumienia wyrażają pogląd, że obietnice związane z porzuceniem partii są jedynie pustym hasłem, wypowiedzianym na rzecz przyszłej kampanii wyborczej. 

- Politycy łatwo szermują hasłami dobra mieszkańców i jakości ich życia, ale tylko podczas i na użytek kampanii wyborczych, a po wyborach szybko o obietnicach zapominają. Łatwo też rzucają legitymacjami partyjnymi, podczas gdy układy, grupy wpływów i reprezentowany światopogląd pozostają.  

- czytamy w oświadczeniu. 

Będzie kandydat?

Razem Dla Rzeszowa sprzeciwia się upartyjnianiu działalności samorządowej. Ich zdaniem jest to zaprzeczenie idei samorządności. 

- Samorząd to obywatele, a nie partie polityczne!

- podkreślają członkowie porozumienia. 

Oczekują, że kandydatem zostanie osoba bezpartyjna, która „zna bolączki mieszkańców, problemy miasta, potrafi zarządzać kapitałem ludzkim, finansami miasta i jest niezależna od partii politycznych”.

Trudno nie pokusić się o pytanie, czy porozumienie Razem Dla Rzeszowa zamierza wystawić swojego kandydata w nadchodzących wyborach

- Konsultacje wśród naszych stowarzyszeń, rad osiedli i ruchów miejskich trwają. Na razie żadnej decyzji w tym temacie nie podjęliśmy. My jako apolityczny ruch miejski skupiamy się na rozwiązywaniu problemów mieszkańców. Nie jesteśmy partią polityczną i naszym celem nie jest uczestniczenie w teatrze politycznym.

- zaznacza Artur Polakiewicz z porozumienia Razem dla Rzeszowa. 

Wszystko wskazuje na to, że Razem Dla Rzeszowa rozważa możliwość dołączenia do wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa. Jeżeli zdecydują się na wystawienie kandydata, będzie to najprawdopodobniej siódma osoba ubiegająca się o to stanowisko

 

rafal.bolanowski@korso.pl

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy