Reklama

Marek Bajdak tymczasowym prezydentem Rzeszowa: „Nie przewiduje żadnej rewolucji”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

Marek Bajdak tymczasowym prezydentem Rzeszowa: „Nie przewiduje żadnej rewolucji” - Zdjęcie główne

Marek Bajdak - p.o. prezydenta Rzeszowa | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 25 lutego przed budynkiem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marek Bajdak odebrał z rąk wojewody nominację premiera Mateusza Morawieckiego na urząd p.o. prezydenta Rzeszowa.

Marek Bajdak będzie sprawował funkcję tymczasowego prezydenta do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborach. Nominację premiera RP otrzymał w towarzystwie Marcina Stopy – sekretarza miasta, Andrzeja Deca – przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa, Ewy Leniart – wojewody podkarpackiego oraz dziennikarzy. 


- Szalenie trudno pozbierać myśli w takiej chwili. Czuje ciężar zaufania, którym mnie obdarzono i zamierzam swoje obowiązki wykonywać jak najlepiej. 

- tłumaczył na wstępie Marek Bajdak

„Rzeszów jest w dobrych rękach”

W swoich pierwszych deklaracjach jako prezydent Rzeszowa deklarował chęć współpracy z wszystkimi środowiskami, jakie działają w mieście. 

- Przez te 90 dni nie będą podejmowane zobowiązania, które mogłyby skutkować na kilka lat wprzód. 

- dodaje komisarz. 

Zarówno sekretarz miasta jak i przewodniczący rady przekonywali, że Rzeszów jest w dobrych rękach i ten przejściowy okres zostanie przeprowadzony stabilnie. 

- Wniosek pani wojewody, decyzja premiera i słowa prezydenta są gwarancją tego, że Rzeszów jest w dobrych rękach. 

- mówił Marcin Stopa. 

Bez rewolucji

Wojewoda podkarpacki oraz pozostali uczestnicy konferencji prasowej zapowiadali, że wybory odbędą się zgodnie z przepisami prawa, w terminie określonym kodeksem wyborczym, tj. w ciągu 90 dni od momentu powołania komisarza dla miasta. 

Marek Bajdak tłumaczył, że przez ten czas jego działania skupią się w głównej mierze na administrowaniu miastem, nie na jakichkolwiek zmianach kadrowych. 

- Nie przewiduje żadnej rewolucji, a zwłaszcza kadrowej. 

- zapewniał. 

Tuż po zakończeniu konferencji prasowej Marek Bajdak wraz z Marcinem Stopą udali się do ratusza. Dla prezydenta 25 lutego to pierwszy dzień na nowym stanowisku. 

Marek Bajdak ma 58 lat. Od pięciu lat pracował w wydziale nieruchomości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Dotychczas zajmował się m.in. gospodarką nieruchomościami Skarbu Państwa.

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy