Reklama

Nowe nazwisko w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nowe nazwisko w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa - Zdjęcie główne

Ratusz w Rzeszowie | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Do plebiscytu osób zamierzających kandydować w przedterminowych wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa dołączyły dwa nowe nazwiska, to kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego i Porozumienia Jarosława Gowina.

Podkarpacki zarząd Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydował się dołączyć do wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa. W wewnętrznym głosowaniu ustalono, że ich kandydatek będzie Edward Słupek, prezes spółdzielni mieszkaniowej Zodiak w Rzeszowie. 


- Jest dobrym gospodarzem dużej spółdzielni. Dobrze zarządza, widać efekty jego pracy i nie jest to kandydat związany z polityką, lecz z gospodarką. 

 - wyjaśnia poseł Mieczysław Kasprzak, szef PSL na Podkarpaciu. 

Na horyzoncie wyłania się kolejny kandydat. Będzie nim członek podkarpackich struktur Porozumienia Jarosława Gowina

- Kandydata zaprezentujemy jutro [23 lutego - przyp.red.] o godz. 12 na rzeszowskim Rynku. Do tego czasu nie zdradzamy żadnych informacji. 

- tłumaczy Waldemar Kotula, radny Rzeszowa i członek Porozumienia.

Przypomnijmy, że do tej pory oficjalnie chęć uczestnictwa w przedterminowych wyborach wyraził Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Konrad Fijołek (Rozwój Rzeszowa) oraz Maciej Masłowski (kandydat niezależny). 

Pewne jest, że w najbliższych dniach swoich kandydatów przedstawi Prawo i Sprawiedliwości oraz Koalicja Obywatelska. W loterii nazwisk padają dwa nazwiska Ewa Leniart (PiS) i Paweł Kowal (KO). 

Dodajmy, że w ciągu najbliższych kilku dni lub godzin premier RP wyznaczy miastu komisarza, który do czasu przedterminowych wyborów będzie zarządzał miastem. Wojewoda podkarpacki rekomendowała na to stanowisko Marka Bajdka, dyrektora wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Czy premier przyjmie rekomendacje wojewody? Czas pokaże!

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy