Reklama

Budowa nowoczesnego zakładu karnego na Podkarpaciu coraz bliżej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZK Chmielów

Budowa nowoczesnego zakładu karnego na Podkarpaciu coraz bliżej - Zdjęcie główne

Wizualizacja przebudowanego Zakładu Karnego. | foto ZK Chmielów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Siedem firm złożyło swoje oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy więzienia dla kobiet w Chmielowie. Po zakończeniu tej inwestycji będzie to najnowocześniejszy zakład karny w Polsce oraz w Europie.

Po szumnych deklaracjach dotyczących rozbudowy zakładu karnego w Chmielowie w powiecie tarnobrzeskim, przyszła pora na działanie. Siedem firm startuje w przetargu na stworzenie dokumentacji projektowej. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie na ten cel chce przeznaczyć ponad półtora miliona złotych.

CZYTAJ TAKŻE:

Plan zakłada, że w Chmielowie powstanie pawilon mieszkalny dla kobiet o pojemności 250 miejsc zakwaterowania. W budynku funkcjonować będzie również oddział terapeutyczny dla kobiet uzależnionych od alkoholu. Jednostka będzie nowatorska także dlatego, że w części obiektu nie będzie krat w oknach: mają w nim być przyjazne pokoje do spotkań rodzinnych. Fragment kompleksu nie będzie również otoczony murem.

W ramach inwestycji zostanie utworzony także dom przejściowy: nowa forma oddziaływań penitencjarnych, oparta o resocjalizację i samokontrolę osób pozbawionych wolności. Dom przejściowy zlokalizowany będzie poza murami jednostki, w systemie maksymalnie zmniejszonego dozoru. Podstawą pobytu będzie zatrudnienie, nauka i specjalistyczne oddziaływania resocjalizacyjne. 

Całkowity koszt rozbudowy oddziału szacowany jest na około 40 milionów złotych i ma być w znacznej części pokryty z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku i według obecnych założeń ma zostać zakończona w 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy