Reklama

Porozumienie Jarosława Gowina powalczy o Rzeszów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Porozumienie Jarosława Gowina powalczy o Rzeszów - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 23 lutego na rzeszowskim Rynku Porozumienie Jarosława Gowina ogłosiło samodzielny start w wyborach na prezydenta miasta. Wystawiono dwóch kandydatów. To członkowie ugrupowania rozstrzygną, kto ostatecznie będzie ich przedstawicielem w walce o Rzeszów.

Do kandydowania na urząd prezydenta Rzeszowa zgłosiło się dwóch członków Porozumienia Jarosława Gowina. To radny miasta Waldemar Kotula oraz Arkadiusz Opoń.


- W dniu dzisiejszym prezentujemy państwu dwóch naszych kandydatów, którzy zgłosili się, jako mieszkańcy miasta Rzeszowa, do kandydowania w prawyborach, które jako partia przeprowadzimy na Podkarpaciu. 

- wyjaśnił na wstępie Stanisław Kruczek, szef podkarpackich struktur Porozumienia. 

Kotula o sporcie i inwestycjach

Na konferencji prasowej jako pierwszy zaprezentował się 35-letni Waldemar Kotula, który jest radnym Rzeszowa nieprzerwanie od 2014 roku. Mówił m.in. o swoim silnym powiązaniu ze stolicą innowacji. 

- Tam, gdzie mieszkał mój dziadek do tej pory mieszkają moi rodzice i ja. Moje dzieci tutaj chodzą do przedszkola. W tym mieście prowadzę dwie spółki. Tutaj skończyłem edukację. Całe swoje życie związałem z Rzeszowem, razem z moją żoną i trójką dzieci.

- mówił Waldemar Kotula. 

Na zdjęciu Waldemar Kotula

W dalszej części monologu poznaliśmy część działań, które zdaniem radnego wymagają w mieście największej uwagi. Wśród nich pojawił się m.in. temat poszukiwania kolejnych terenów na stworzenie stref ekonomicznych, budowie aquaparku oraz konieczności poszerzania granic miasta w kierunku lotniska w Jasionce. Pojawił się także temat sportu.  

- To, co zostało zaniedbane to rzeszowski żużel. Kiedyś ta drużyna była bardzo znana w Polsce. Trzeba to odbudować oraz doprowadzić do ekstraligi piłki nożnej w Rzeszowie. 

- tłumaczył radny. 

W prezentacji Waldemar Kotula wspomniał również o finansach rad osiedli.  Zdaniem radnego powinny zostać uprzedmiotowione i posiadać własny budżet na inwestycje. 

Co jeszcze proponuje kandydat?

- Trzeba koniecznie doprowadzić do budowy nowego szpitala uniwersyteckiego, żeby nasi studenci nie musieli wyjeżdżać do innych miasta, aby studiować medycynę. Dawniej Rzeszów miał przejąć te uprawnienia, które kiedyś miał Lwów w Galicji, a Lwów ma nie tylko akademie medyczną, gdzie część osób z Rzeszowa jeździ studiować, ma również akademie wojskową. W Polsce są już akademie wojskowe, ale brakuje jednej konkretnej akademii, zajmującej się cyberbezpieczeństwem. 

Kolejne inwestycje, jakie Kotula wskazał  do realizacji, to poniekąd kontynuacja polityki Tadeusza Ferenca. Chodzi o budowę żłobków i przedszkoli w miejscach, w których nie ma tego typu placówek. 

Radny zauważa także, że budowa obwodnicy południowej miasta to konieczność. Ostatnim punktem, na który zwrócił uwagę kandydat Porozumienia, to współpraca z ościennymi gminami odnośnie komunikacji. 

- Nie może być tak, że MKS nie może się zatrzymywać na przystankach miejskich. Trzeba zintegrować jeden wspólny bilet. 

- zaznacza Waldemar Kotula. 

Poza tym, w kwestii komunikacji, radny jest zwolennikiem budowy parkingów typu park&ride na obrzeżach miasta oraz wyprowadzeniem ruchu samochodowego z centrum Rzeszowa. 

Opoń o studentach i młodzieży

Drugim kandydatem w wewnętrznych wyborach Porozumienia jest pochodzący z Krosna 33-letni Arkadiusz Opoń. Aktualnie mieszka i pracuje w Rzeszowie na stanowisku wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Wcześniej pracował także w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim oraz Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

- Zdecydowałem się startować w wyborach dlatego, że wiem, że Rzeszów może być lepszy i piękniejszy. Wielu młodych mieszkańców zgłasza wiele problemów dotyczących m.in. dostępności żłobków i przedszkoli, dobrej komunikacji. Przez to młodzi ludzie mają ograniczony potencjał. Ja chciałbym ten potencjał uwolnić.

- tłumaczył Arkadiusz Opoń. 

Na zdjęciu Arkadiusz Opoń

W swoim wystąpieniu zadeklarował także działania na rzecz studentów. Zdaniem kandydata miasto powinno przygotować dla nich więcej atrakcji w dziedzinie sportu i kultury. Wspomniano także o stworzeniu planu zagospodarowania przestrzennego miasta

Kandydat nie podał żadnych przykładów inwestycji, wydarzeń oraz szczegółowych działań, jakie chciałby podjąć w roli prezydenta Rzeszowa. 

Kiedy poznamy ostatecznego kandydata?

Po tym jak Porozumienie Jarosława Gowina zaprezentowało swoich wewnętrznych kandydatów, czeka nas głosowanie wśród członków ugrupowania, które wyłoni ostatecznego kandydata. Warto dodać, że wyłonią go wszyscy członkowie Porozumienia na Podkarpaciu. Kiedy poznamy jego nazwisko? 

- Harmonogram naszych prawyborów jest ściśle określony. Dzisiaj rozpoczynamy. Wybory odbędą się we wszystkich naszych kołach powiatowych. Kilkaset członków weźmie w nich udział. [Wyłonienie kandydata – przyp.red.] nastąpi na pewno przed zarejestrowaniem kandydatów, których mam nadzieje poznamy niebawem. 

- oznajmił Stanisław Kruczek. 

Udział wszystkich członków w prawyborach Porozumienie tłumaczy tym, że Rzeszów jest stolicą całego województwa

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy