Reklama

Byli wiceprezydenci Rzeszowa szybko znaleźli nowe stanowiska

Opublikowano: 22 lutego 2021 09:20
Autor: Rafał Bolanowski | Zdjęcie: Facebook

foto Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

rzeszow Marek Ustrobiński oraz Stanisław Sienko zostali 10 lutego pozbawieni stanowisk wiceprezydentów Rzeszowa. Ich zawodowa stagnacja nie trwała długo. Obaj szybko znaleźli zatrudnienie w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie.

Miejska spółka nie miała prezesa od października 2020 roku. Wcześniej najwyższe stanowisko w MPWiK-u piastował Robert Nędza. Wstępnie Nędzę miał zastąpił Robert Potoczny, dyrektor ds. technicznych w MPWiK, który ostatecznie miał inne plany.


ZOBACZ TAKŻE: Marcin Warchoł: Uhonorujmy prezydenta. Radni: To kampania wyborcza


Rada Nadzorcza ogłosiła konkurs. Zgłosiły się dwie osoby – Piotr Detyna, pracownik MPWiK, oraz Henryk Babiarz, prezes rzeszowskiej spółki HTS . Niestety obaj nie spełnili wymogów formalno-prawnych, w związku z czym konkurs unieważniono.  

Nowego konkursu nie ogłoszono, ponieważ, po ustąpieniu ze stanowiska wiceprezydenta Rzeszowa, na miejsce prezesa „wskoczył”  Marek Ustrobiński, który na stanowisku prezesa MPWiK będzie zarabiał ok. 12 tys. zł miesięcznie.

Stanisław Sienko, który z wykształcenia jest chemikiem, znalazł pracę w tej samej spółce, na stanowisku zastępcy kierownika w wydziale laboratorium.

Przypomnijmy, że stanowisko wiceprezydenta było piastowane przez trzy osoby. Ostatnim z nich jest Andrzej Gutkowski, jednak nie wiadomo, jakie ma plany zawodowe na przyszłość. Próbowaliśmy się z nim skontaktować, niestety bezskutecznie. 


ZOBACZ TAKŻE: Jest koncepcja rozbudowy ul. Kwiatkowskiego. Konieczne wyburzenia domów?


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 dni temu | ocena +0 / -0

    Jantar52

    To znaczy, że cena za wodę i ścieki w Rzeszowie pójdzie w górę!

  • 8 dni temu | ocena +1 / -0

    musle ze

    KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE ...