Reklama

Jest koncepcja rozbudowy ul. Kwiatkowskiego. Konieczne wyburzenia domów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Jest koncepcja rozbudowy ul. Kwiatkowskiego. Konieczne wyburzenia domów? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Planowana przebudowa dotyczy odcinka od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z przyszłą obwodnicą południową (ul. Jana Pawła II – skrzyżowanie z ul. Papieską). Koszt inwestycji oszacowano wstępnie na ok. 30 mln zł.

W przybliżeniu ulica Kwiatkowskiego ma ponad 3 km długości i w godzinach szczytu jest jedną z najmocniej zakorkowanych ulic w mieście.


Kiedy przebudowa? 

Dwupasmowa jezdnia z rozszerzeniem przy skrzyżowaniu z al. Powstańców Warszawy nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia wymagań kierowców, a biorąc pod uwagę rozrastające się osiedle Budziwój, w przyszłych latach może być tylko gorzej.

Problem dostrzega także rzeszowski magistrat, który już w ubiegłym roku postanowił, że ulica zostanie przebudowana.

- Prace nad koncepcją poszerzenia ulicy Kwiatkowskiego rozpoczęły się na wakacjach ub. roku choć decyzję o zaplanowaniu tej inwestycji prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podjął kilka miesięcy wcześniej.

- wyjaśnia Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa

Zanim przebudowa ruszy, Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie musi zawnioskować o wprowadzenie tej inwestycji do budżetu miasta. Przewidywany czas na opracowanie projektu i uzyskania pozwolenia na budowę (ZRID) to okres ok. 1,5 roku.

Konieczne wyburzenia domów?

Przebudowa zakłada poszerzenie ul. Kwiatkowskiego do czterech pasów ruchu (dwa w każdym kierunku) na odcinku od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z przyszłą obwodnicą południową. 

Rozbudowa ma objąć łącznie ok. 3 km długości drogi i zakłada także stworzenie obustronnych chodników oraz ścieżek rowerowych. 

Choć przygotowana koncepcja mówi o czterech pasach, to ratusz zastrzega, że przygotowany przez wykonawcę projekt inwestycji może zmniejszyć zakres rozbudowy

- To, czy rzeczywiście ulica będzie miała cztery pasy ruchu pokaże projekt.

- tłumaczy Artur Gernand.

Dodatkowo władze miasta nie wykluczają możliwych wyburzeń domów

- Projekt również wykaże czy będzie istniała konieczność wyburzania domów, a jeśli tak to ile ich będzie trzeba wyburzyć.

- dodaje Artur Gernand. 

Zaznaczmy, że większość powyższych założeń to jedynie koncepcja, a ostateczny kształt rozbudowy ul. Kwiatkowskiego będzie znany po wykonaniu projektu inwestycji. 

rafal.bolanowski@korso.pl 

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy