Reklama

Marcin Warchoł: Uhonorujmy prezydenta. Radni: To kampania wyborcza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Do rąk przewodniczące Rady Miasta Rzeszowa trafiło pismo autorstwa wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, który zamierza ubiegać się o urząd prezydenta miasta. Chodzi o uhonorowanie Tadeusza Ferenca za zasługi dla rozwoju.

Pismo adresowane do przewodniczącego rady miasta oraz radnych rozpoczyna łaciński cytat rzymskiego historyki Salustiusza: Concordia res parvae crescunt, discordia vel maximae dilabuntur (zgodą małe rzeczy wzrastają, niezgodą nawet największe się rozpadają).

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości i członek Solidarnej Polski, zyskał poparcie ustępującego prezydenta Tadeusza w Ferenca w przedterminowych wyborach na urząd, który on sam piastował przez ponad 18 lat. 


- Szanowny Panie Przewodniczący, Szanowni Państwo Radni, zwracam się do Państwa z inicjatywą uhonorowania Pana Tadeusza Ferenca, jako byłego Prezydenta i wspaniałego gospodarza, specjalną uchwała. W której Rada Miasta podkreśli jego zasługi dla rozwoju Rzeszowa i podziękuje za nie.

- czytamy w dalszej części pisma (pełna treść znajduje się w galerii artykułu). 

Jak treść pisma ocenia Andrzej Dec, przewodniczący rady i członek Platformy Obywatelskiej?

- To jest trochę dziecinada. Nie trzeba nam radnym przypominać o zasługach prezydenta dla miasta. Mamy w swoim statucie tytuł honorowego obywatela Rzeszowa. Z tego co wiem, taka uchwała jest już przygotowywana. Nie zrobimy tego na pewno przed wyborami. 

Inni radni podkreślają, że pismo wiceministra sprawiedliwości stanowili element kampanii wyborczej

- Właściwą formą, dzięki której wyróżniamy zasłużone osoby, jest status honorowego obywatela miasta i taką formę to powinno przyjąć. Chcielibyśmy, żeby nie był to element kampanii wyborczej. 

- tłumaczy Marcin Deręgowski radny z Platformy Obywatelskiej. 

- Kompletnie nie rozumiem takiej inicjatywy. Rada miasta ma zupełnie inne metody honorowania. To bardzo nachalna forma, wpisująca się w kampanię wyborczą. To jest kompletnie nietrafiony moment. 

- ocenia Marcin Fijołek, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. 

Dodajmy, że praktykowana od wielu lat przez radę miasta tradycja honorowania obywateli rozpoczyna się rokrocznie w grudniu, zaś oficjalne wręczanie tytułu ma miejsce w trakcie obchodów nadania Rzeszowowi praw miejskich, które przypomnijmy, nadał w styczniu 1354 roku król Kazimierz Wielki


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy