Reklama

Kolejny kandydat na stanowisko prezydenta Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Kolejny kandydat na stanowisko prezydenta Rzeszowa - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Kazimierz Rochecki | foto Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Tym razem swoje uczestnictwo w nadchodzących wyborach zapowiedział Kazimierz Rochecki, przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście oraz pomysłodawca i założycielem stowarzyszenia "Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów".

Po rezygnacji Tadeusza Ferenca z każdym kolejnym dniem przybywa kandydatów, którzy z chęcią usiedliby na fotelu zajmowanym przez byłego prezydenta od ponad 18 lat


Tym razem gotowość do walki w nadchodzących wyborach zgłosił Kazimierz Rochecki, przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście, założycielem stowarzyszenia "Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów". Rochecki ma obecnie 68 lat.

Kandydat na prezydenta studiował na wydziale prawa i administracji rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jest absolwentem technikum budowlanego Państwowych Szkół Budownictwa przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie. W przeszłości należał także do partii Chrześcijańskiej Demokracji III, którą założył Lech Wałęsa oraz był wiceprzewodniczącym Samoobrony na Podkarpaciu.

Konkurs nazwisk trwa

Na tę chwilę oficjalne deklaracje, dotyczące startu w nadchodzących wyborach, ogłosili: Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Edward Słupek (PSL), Agnieszka Itner (partia Razem), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz’15 będzie niezależnym kandydatem) oraz Grzegorz Braun (Konfederacja). Czekamy na kandydata Porozumienia Jarosława Gowina, którego poznamy po rozstrzygnięciu wewnętrznych wyborów, w których startują Waldemar Kotula oraz Arkadiusz Opoń

Wciąż nie ma oficjalnej decyzji ze strony klubu radnych Rozwój Rzeszowa, Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 26 lutego br. rozporządzenie premiera, które określa, że przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie mają się odbyć 9 maja. Zgłaszanie kandydatów na prezydenta miasta ma trwać do 16 kwietnia.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy