Reklama

Grzegorz Braun kandydatem Konfederacji na prezydenta Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

Grzegorz Braun kandydatem Konfederacji na prezydenta Rzeszowa - Zdjęcie główne

Grzegorz Braun | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Grzegorz Braun w towarzystwie posła Konrada Berkowicza, Krzysztofa Bosaka, Jakuba Kuleszy oraz innych członków Konfederacji ogłosił swój start w wyborach prezydenckich w Rzeszowie. Planu na rozwój miasta nie przedstawił, bo jak zaznaczył, należy „zostawić sobie coś na jutro”.

W czwartek (4 marca) przed rzeszowskim Ratuszem zebrało się ok. 25 przedstawicieli Konfederacji i Ruchu Narodowego. Cel konferencji był jasny - ogłoszenie kandydata w wyborach na fotel prezydenta Rzeszowa. Tak jak już wcześniej przypuszczaliśmy, został nim urodzony w Toruniu Grzegorz Braun, który w trakcie ostatnich wyborów parlamentarnych startował z rzeszowskich list, zdobywając 31 148 głosów.

Konferencja prasowa na rzeszowskim Rynku

"Triki administracyjne" PiS-u

Zanim na konferencji prasowej do głosu dopuszczono Grzegorza Brauna, uczestnicy i koledzy partyjni postanowili wyjaśnić mieszkańcom Rzeszowa, dlaczego wybór prezesa partii Konfederacji Korony Polskiej to dla nich najlepsza możliwa opcja. 

- Byłem wielokrotnie w Rzeszowie i tutaj przyjeżdżam z wyjątkową przyjemnością, nie tylko z powodów rodzinnych, ale dlatego, że zawsze jak tutaj przyjeżdżam widzę nowoczesne miasta i mam takie poczucie, że ma ogromny, niewykorzystany potencjał. Do tego, żeby wykorzystać ten potencjał potrzebujemy odwagi, a to co z całą pewnością kojarzy mi się z Grzegorzem Braunem to odwaga. To najodważniejszy człowiek spośród startujących w tych wyborach. 

- stwierdził poseł Berkowicz

Następnie głos zabrał były kandydat w wyborach na prezydenta kraju Krzysztof Bosak.

- Niektórym wydaje się, że scena polityczna w Rzeszowie jest zabetonowana, że jakiś układ podkarpacki ją krępuje. Ten stereotyp przełamie Grzegorz Braun, który jest kandydatem odważnym, samodzielnie myślącym, który jest kandydatem który jako poseł z okręgu pokazał swoje zaangażowanie na rzecz miasta i regionu. 

- oznajmił Bosak. 

W trakcie przemowy były prezes Młodzieży Wszechpolskiej apelował do Prawa i Sprawiedliwości o to, aby nie stosowano w Rzeszowie „trików administracyjnych”, które miałyby na celu odwlekanie terminu wyborów. 

- Nie bójcie się, stańcie do rywalizacji, nie wykorzystujcie swojej przewagi administracyjnej. Jeżeli władza w Rzeszowie wam się należy, wygrajcie ją w wyborach. 

- apelował polityk. 

Warto dodać, że Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 26 lutego br. rozporządzenie premiera, które określa, że przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie mają się odbyć 9 maja.

Grzegorz Braun zapowiada zmiany kadrowe

Poseł na wstępie podziękował partyjnym kolegom za zaufanie, następnie w dość ogólnych słowach wyjaśniał znaczenie polityki regionalnej, tłumacząc m.in., że „polacy potrzebują poparcia we władzy samorządowej”. W kolejnych zdaniach podziękował mieszkańcom za zaufanie w poprzednich wyborach parlamentarnych.

- Już raz okazaliście mi zaufanie, wystawiliście mi kredyt politycznego zaufania. To Wy wysłaliście mnie do Sejmu do Warszawy. Stamtąd wracam by to zaufanie odwzajemnić. 

- mówił lider Konfederacji.

Choć Grzegorz Braun nie zdradził w trakcie spotkania z mediami planu na rozwój Rzeszowa oraz szczegółów przyszłej kampanii, wiemy jednak, że jego ewentualne zwycięstwo w wyborach będzie się wiązało ze zmianami kadrowymi. 

- Byłaby to bardzo nudna kampania, gdybyśmy to dzisiaj mieli przedstawić państwu całe „menu”. Nie będzie to tajone, jak wyobrażam sobie przyszłość Rzeszowa. Z wielką przyjemnością będę prezentował moje propozycję kadrowe i personalne, bo przecież nowe otwarcie to muszą być nowi ludzie. 

- oznajmił Grzegorz Braun.

- Nie jestem kandydatem przywiezionym w teczce i nie jestem człowiekiem zagadką. Nie jestem postacią anonimową z partyjnego nadania.

- puentował poseł Braun. 

Przypomnijmy, że zgłaszanie kandydatów na prezydenta miasta potrwa do 16 kwietnia 2021 r. (do godz. 24.00). 

rafal.bolanowski@korso.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy