Reklama

Nieoficjalnie: Ewa Leniart powalczy o fotel prezydenta Rzeszowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nieoficjalnie: Ewa Leniart powalczy o fotel prezydenta Rzeszowa - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Ewa Leniart | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Ewa Leniart na pytanie dotyczące jej przyszłej kandydatury w wyborach prezydenckich w Rzeszowie odparła: "Jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego".

Coraz mniejsze szanse na kompromis w szeregach Zjednoczonej Prawicy, jeżeli chodzi o kandydaturę na prezydenta Rzeszowa


Porozumienie Jarosława Gowina przedstawiło swoich kandydatów, Marcin Warchoł z Solidarnej Polski został „namaszczony” na następcę przez ustępującego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i zadeklarował, że w wyborach wystartuje jako kandydat niezależna, a jego partią będzie Rzeszów. 

Na froncie pozostaje Prawo i Sprawiedliwość, które, choć kandydata nie zaprezentowało, to zdecydowało, że powalczy samodzielnie o fotel prezydenta Rzeszowa. 

Telefon od Kaczyńskiego

W wywiadzie (przeprowadzonym 19 lutego) z naszą redakcją Ewa Leniart nie zaprzeczyła spekulacja dotyczącym jej osoby i stwierdziła, że jej ewentualny start w wyborach zostanie ogłoszony w stosownym czasie. 

- To jest decyzja, która ma wpływ na moje życie osobiste, dlatego ten czas potrzebny na podjęcie decyzji jest ważny. Zobaczymy. Myślę, że w ciągu najbliższego czasu, jak będą już się dokonywać kwestie związane ze startem kampanii, to też przyjdzie właściwy moment na moją decyzję.

- tłumaczyła wówczas Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. 

Znacznie bardziej zdecydowane stanowisko wojewoda przedstawiła 27 lutego w rozmowie z dziennikarzem RMF FM. Wojewoda zadeklarowała, że jej nazwisko pojawia się wśród wewnętrznych nominacji Prawa i Sprawiedliwości. 

- Jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego, bo myślę, że 5,5 roku piastowania urzędu wojewody daje mi takie prawo, żeby taką deklarację uczynić. 

- wyjaśniła wojewoda. 

To nie wszystko, Ewa Leniart wielokrotnie unikała jednoznacznej odpowiedzi na pytania odnośnie jej kandydatury, jednak po chwili wojewoda usłyszała pytanie dotyczące telefonu od Jarosława Kaczyńskiego. 

- Gdyby zadzwonił Jarosław Kaczyński i powiedział startuj, to wtedy co pani odpowie?

- pytał Krzysztof Ziemiec, dziennikarz RMF.

Co na to wojewoda?

- Jak tylko zapytam rodziny i nie będą mieli nic przeciwko to złoże deklarację adekwatną do propozycji.

- oznajmiła wojewoda. 

Odpowiedź wojewody każe nam sądzić, że bierze pod uwagę możliwość wystartowania w wyborach na fotel prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że Rządowe Centrum Legislacji opublikowało wczoraj (26 lutego) rozporządzenie premiera, które określa, że przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie mają się odbyć 9 maja.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy