Reklama

„Siły polityczne, które niszczą demokracje, chcą obecnie zawłaszczyć Rzeszów”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

„Siły polityczne, które niszczą demokracje, chcą obecnie zawłaszczyć Rzeszów” - Zdjęcie główne

Ratusz w Rzeszowie | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Radni klubu radnych „Rozwój Rzeszowa” żądają wyłonienia jednego kandydata, reprezentującego w wyborach na Prezydenta Miasta Rzeszowa rzeszowskie stowarzyszenia oraz prodemokratyczne środowiska i partie polityczne. Dodatkowo, apelują o poparcie kandydatury Konrada Fijołka, obecnego zastępcy przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa.

Rzeszów, po prawie 18-latach rządów Tadeusza Ferenca, stał się politycznym polem walki dla największych partii w kraju. Władza w stolicy województwa jest łakomym kąskiem dla wielu środowisk, w związku z czym radni Rozwoju Rzeszowa apelują o wyłonienie kandydata, który będzie reprezentował interesy rzeszowskich stowarzyszeń i środowisk. 


- Tak się również składa, że ten ważny moment i wybór w dziejach Rzeszowa zbiega się z poważnym kryzysem oraz zagrożeniem wolności i demokracji w naszym kraju. Siły polityczne, które niszczą demokrację, samorząd i zawłaszczają Polskę, chcą obecnie także zawłaszczyć Rzeszów i uczynić go swoim łupem politycznym.

- czytamy w apelu. 

„Aby Rzeszów nie stał się politycznym trofeum”

Członkowie Rozwoju Rzeszowa w swoim apelu zwracają uwagę na fakt, że w obliczu tak dużego zainteresowania wyborami, jedyną skuteczną metodą walki o stolice innowacji będzie wyłonienie jednego kandydata, a swoje dążenia nazywają obroną przed uczynieniem z Rzeszowa politycznego trofeum.  

- Jesteśmy przekonani, że wszystkim siłom politycznym reprezentowanym w naszym mieście oraz rzeszowskim organizacjom społecznym - które w pierwszym rzędzie swoich wyznawanych wartości stawiają demokrację i samorządność mieszkańców – zależy aby Rzeszów nie stał się politycznym trofeum w rękach ekipy rządzącej. Ta obrona, to wielka odpowiedzialność jaka spoczywa na nasz wszystkich, zaangażowanych w życie społeczne i gospodarcze miasta. To egzamin z naszej dojrzałości i zdolności współpracy. Kluczowym w tym aspekcie będzie współpraca wszystkich wspomnianych organizacji w zbliżającej się kampanii wyborczej na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa, a także współpraca w całym okresie powyborczym.

- zaznaczają członkowie Rozwoju Rzeszowa. 

Zdaniem klubu radnych najlepszym kandydatem na stanowisko prezydenta Rzeszowa, który będzie reprezentował interesy mieszkańców, jest Konrad Fijołek, szef klubu radnych Rozwój Rzeszowa oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa

- Nasz Klub Radnych poddaje również tym samym pod rozwagę w toczących się rozmowach kandydaturę, wieloletniego przewodniczącego Klubu Radnych „Rozwój Rzeszowa”, Kolegi Konrada Fijołka. Konrad Fijołek, wyraził gotowość i wolę kandydowania w wyborach na Prezydenta Miasta. Zwracamy się apelem i prośbą do wszystkich rzeszowskich stowarzyszeń społecznych i partii politycznych o poparcie kandydatury Konrada Fijołka nie będącego członkiem żadnej partii samorządowca, urodzonego i wykształconego w Rzeszowie,  który całe swoje życie zawodowe oraz działalność społeczną poświęcił naszemu miastu.

- czytamy. 

Pod apelem podpisali się wszyscy członkowie klubu radnych, tj.: Krystyna Stachowska, Danuta Szyszka, Maria Warchoł, Ewelina Fijołek, Sławomir Gołąb, Tomasz Kamiński, Zdzisław Kędzior, Daniel Kunysz, Mirosław Kwaśniak,  Tadeusz Ożyło, Bogusław Sak, Robert Walawender, Witold Walawender, Waldemar Wywrocki.

Pozostali kandydaci

Przypomnijmy, że do tej pory chęć kandydowania w wyborach prezydenckich w Rzeszowie ogłosili: Ewa Leniart (członkini Prawa i Sprawiedliwości wystartuje z własnego komitetu), Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Grzegorz Braun (Konfederacja), Agnieszka Itner (Partia Razem), Edward Słupek (PSL), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz’15 będzie niezależnym kandydatem), Kazimierz Rochecki (przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście).

Czekamy także na kandydata Porozumienia Jarosława Gowina (poznamy go po rozstrzygnięciu wewnętrznych wyborów, w których startują Waldemar Kotula oraz Arkadiusz Opoń) oraz Koalicji Obywatelskiej

Przypominamy, że zgłaszanie kandydatów na prezydenta miasta potrwa do 16 kwietnia 2021 r. (do godz. 24.00). Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 26 lutego br. rozporządzenie premiera, które określa, że przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie mają się odbyć 9 maja.

rafal.bolanowski@korso.pl

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy