Reklama

Grzegorz Braun: PiS celowo opóźnia publikacje terminu wyborów w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Grzegorz Braun: PiS celowo opóźnia publikacje terminu wyborów w Rzeszowie  - Zdjęcie główne

Na pierwszym planie Grzegorz Braun. Za nim (od lewej): Jacek Ćwięka i Tomasz Buczek (Ruch Narodowy) | foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Głównym tematem piątkowej konferencji prasowej na rzeszowskim Rynku był termin wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Grzegorz Braun wezwał wszystkich parlamentarzystów z województwa podkarpackiego do wywarcia presji na premierze, aby ten niezwłocznie zatwierdził projekt rozporządzenia dotyczącego terminu wyborów

Konferencji prasowej Grzegorza Brauna, kandydata Konfederacji na prezydenta Rzeszowa, odbyła się w dniu 12 marca br. przed rzeszowskim Ratuszem. 


- Mamy nadzieje, że wybory w Rzeszowie nie będą obarczone politycznymi układankami, z których Prawo i Sprawiedliwość jest już znana. 

- tłumaczył konferencji prasowej Jacek Ćwięka, dyrektor biura poselskiego Grzegorza Brauna w Rzeszowie.

Przykład z gminy Tarnowiec 

Na wstępie nawiązano do sytuacji, jaka panuje w gminie Tarnowiec (powiat jasielski), gdzie po śmierci wójta Jana Czubika (zmarł w 2020 roku) wojewoda Ewa Leniart rekomendowała Miłosza Leszkiewicza na osobę pełniącą obowiązki wójta gminy do czasu wyboru nowego włodarza. Premier rzecz jasna przyjął rekomendacje

Przypomnijmy, że w 2018 r. w wyborach samorządowych Leszkiewicz bezskutecznie ubiegał się o fotel gospodarza gminy Tarnowiec, startując z komitetu Prawa i Sprawiedliwości

- Wybory w gminie Tarnowiec miały się odbyć 9 stycznia br, ale się nie odbyły, gdyż Prawo i Sprawiedliwość, przeliczając sobie szanse na zwycięstwo, doszło do wniosku, że ich kandydat nie wygra i odsunęło wybory. Co więcej w gminie dochodzi teraz do sytuacji skandalicznych, mianowicie komisarz dokonuje czystej w urzędzie i radzie gminy. To jasno pokazuje jakimi schematami posługuje się Prawo i Sprawiedliwość. 

- wyjaśniał Jacek Ćwięka.

Konfederacja obawia się, że w obliczu rezygnacji Tadeusza Ferenca i powołaniu komisarza w osobie Marka Bajdaka, podobny scenariusz czeka także Rzeszów

Czekamy na publikacje rozporządzenia

Grzegorz Braun, rozpoczynając swoją przemowę, zaczął od chwili ciszy. 

- Minął rok od wprowadzenia tzw. obostrzeń, które przypomnę zostały wprowadzone na dwa tygodnie. Minął rok i oto są ofiary ludzkie i materialne. Wspomnijmy tych, którzy niezdiagnozowani na wiosnę, nieleczeni latem zaczęli tak często umierać jesienią i zimą. Strach myśleć co będzie do końca tego roku, bo przecież rząd w tej sprawie idzie w zaparte.

- oznajmił sentymentalnie kandydat Konfederacji. 

W kolejnej części wypowiedzi poseł przeszedł do głównego tematu konferencji. 

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 26 lutego br. projekt rozporządzenie premiera, które określa, że przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie powinny się odbyć 9 maja br.

Konfederacja, na czele z Grzegorzem Braunem, uważa, że Premiera RP celowo zwleka z podpisem pod projektem i publikacją rozporządzenia o ogłoszeniu wyborów na prezydenta miasta.

- Z tego miejsca wzywam premiera Mateusza Morawieckiego, z szacunku do mieszkańców Rzeszowa i innych okolicznych gmin proszę nie zwlekać, proszę nie opóźniać dłużej formalnego, oficjalnego rozpisania wyborów w naszych gminach. 

-  stanowczo oznajmił Grzegorz Braun.

- Nie wypada i nie godzi się premierowi prowadzić tutaj rozgrywek personalnych i partyjnych, kosztem interesów naszych mieszkańców. Rzeszów czeka na ogłoszenie wyborów.

- dodaje poseł. 

Grzegorz Braun wezwał wszystkich parlamentarzystów z województwa podkarpackiego do wywarcia presji na premierze, aby ten niezwłocznie ogłosił wybory.

Pozostali kandydaci

Przypomnijmy, że do tej pory chęć kandydowania w wyborach prezydenckich w Rzeszowie ogłosili: Ewa Leniart (członkini Prawa i Sprawiedliwości wystartuje z własnego komitetu), Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Agnieszka Itner (Partia Razem), Edward Słupek (PSL), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz’15 będzie niezależnym kandydatem) i Kazimierz Rochecki (przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście).

Z ramienia klubu radnych Rozwój Rzeszowa swoją gotowość do startu w wyborach wyraził Konrad Fijołek. Wciąż czekamy na oficjalnego kandydata Porozumienia Jarosława Gowina i Koalicji Obywatelskiej. Na ten moment PO zarekomendowało Teresę Kubas-Hul.

rafal.bolanowski@korso.pl

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy