Reklama

ZTM chciał podwyżki cen biletów. Projekt zablokował prezydent Bajdak

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

ZTM chciał podwyżki cen biletów. Projekt zablokował prezydent Bajdak - Zdjęcie główne

Biletomat | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Na biurku tymczasowego prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka pojawił się projekt uchwały, zwiększający cenę biletów jednoprzejazdowych w komunikacji miejskiej. Dokument nie został podpisany, bo jak słyszymy w ratuszu: „ To nie jest czas na podejmowanie tego typu decyzji”.

Propozycja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie zakładała podniesienia cen biletów papierowych. Bilety normalne miały podrożeć z 3,6 zł na 4 zł, ulgowe z 1,8 zł na 2 zł  oraz samorządowe z 2,1 zł na 2,4 zł.


- Podwyżkę zaproponowaliśmy z uwagi na obciążenia techniczne, z jakimi zmaga się ZTM. 

- wyjaśnia Anna Kowalska, dyrektorka ZTM-u. 

Kolejnym powodami proponowanej podwyżki jest spadek liczby pasażerów, spowodowany pandemią i ograniczeniami miejsc dostępnych w autobusach oraz przeciążenie biletomatów 20-groszówkami.

- Często z tego powodu zacinają się biletomaty. 

- tłumaczy Anna Kowalska. 

W 2019 roku autobusy komunikacji miejskiej przewiozły 51,7 mln osób, w 2020 ta liczba spadła do 19,4 mln osób. W 2020 roku wartość sprzedaży biletów (względem poprzedniego roku) spadła aż o 13 mln zł (brutto). 

Projekt dotyczący podwyżek cen trafił na biurka Marka Bajdaka, tymczasowego prezydenta Rzeszowa. Ten jednak dokumentu nie podpisał.

- To nie jest czas na podejmowanie tego typu decyzji.

- wyjaśnia Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Dodajmy, że sam podpis prezydenta nie wystarczy do podniesienia cen biletów. Ewentualną podwyżkę musieliby przegłosować radni miasta Rzeszowa.

rafal.bolanowski@korso.pl

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy