Reklama

Borys Budka: Kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa możemy poznać w przyszłym tygodniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki

Borys Budka: Kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa możemy poznać w przyszłym tygodniu - Zdjęcie główne

Borys Budka | foto fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Szef Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że opozycja może już w poniedziałek (15 marca) przedstawić nazwisko kandydata na prezydenta Rzeszowa. Wszystko wskazuje na to, że zostanie nim Konrad Fijołek z Rozwoju Rzeszowa. „Będziemy stawiać na samorządowca, bo nie ma innego wyjścia” – tłumaczył w RMF FM Borys Budka.

W sobotę (13 marca) gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM był Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Podczas rozmowy poznaliśmy możliwy termin, kiedy opozycja ogłosi swojego kandydata na stanowisko prezydenta Rzeszowa. 


- Mam nadzieję, że uda się już w przyszłym tygodniu zaprezentować wspólnego kandydata na prezydenta Rzeszowa.  Jestem wielkim optymistą co do tego, co być może już w poniedziałek [zostanie ogłoszone - przyp. red.].

- wyjaśniał Budka.

Fijołek na prezydenta?

Szef PO wyjaśniał, że opozycja odbyła szereg rozmów z ruchami miejskimi, organizacjami w Rzeszowie i samorządowcami. Wynikiem tych spotkań ma być ogłoszenie kandydata ściśle związanego z miastem.

- Będziemy stawiać na samorządowca, bo nie ma innego wyjścia. Rzeszowianie, rzeszowianki potrzebują prezydenta, który jest gospodarzem, a nie politykiem przywiezionym w teczce z Warszawy.

- stwierdził Borys Budka na antenie RMF FM. 

Nie jest wykluczone, że kandydatem opozycji będzie Konrad Fijołek, zastępca przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa oraz szef klubu radnych Rozwój Rzeszowa

- Wiem, że jakieś ruchy się odbywają. Nie wykluczam, że taka informacja się pojawi.

- tłumaczy nam jeden z podkarpackich działaczy Platformy Obywatelskiej. 

W rozmowie z Konradem Fijołkiem dowiadujemy się, że w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się konferencji prasowej w tym temacie, jednak informacji, jakoby to on miał być kandydatem, nie potwierdził

Zapytaliśmy także, czy jeśli pojawi się taka propozycja, to ją przyjmie.

- Jeżeli taka propozycja się pojawi, to jestem gotowy kandydować. 

- wyjaśnia Konrad Fijołek. 

Pozostali kandydaci

Przypomnijmy, że do tej pory chęć kandydowania w wyborach prezydenckich w Rzeszowie ogłosili: Ewa Leniart (członkini Prawa i Sprawiedliwości wystartuje z własnego komitetu), Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Grzegorz Braun (Konfederacja), Agnieszka Itner (Partia Razem), Edward Słupek (PSL), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz’15 będzie niezależnym kandydatem) i Kazimierz Rochecki (przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście). Wciąż czekamy na oficjalnego kandydata Porozumienia Jarosława Gowina.

Warto wspomnieć, że w związku z tak dużą ilością kandydatów powstała inicjatywa organizacji prawyborów

rafal.bolanowski@korso.pl

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy