Reklama

Reklama

Leczył chorych na COVID-19 amantadyną teraz może go spotkać kara! Rzecznik Praw Pacjenta wszczyna postępowanie i uważa, że to było "bezprawie"

Opublikowano: śr, 30 cze 2021 17:37
Autor: | Zdjęcie: Przychodnia Optima Przemyśl

Leczył chorych na COVID-19 amantadyną teraz może go spotkać kara! Rzecznik Praw Pacjenta wszczyna postępowanie i uważa, że to było "bezprawie" - Zdjęcie główne

Dr Włodzimierz Bodnar | foto Przychodnia Optima Przemyśl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Stosowanie amantadyny w leczeniu COVID-19 według Rzecznika Praw Pacjenta jest zbiorowym naruszeniem praw pacjenta. Postępowanie toczy się wobec Przychodni Optima w Przemyślu, która przyjmowała i badała pacjentów w czasie pandemii.

Reklama

Doktor Włodzimierz Bodnar jako jeden z pierwszych lekarz w Polsce publicznie wskazał, że leczenie COVID-19 amantadyną to skuteczna metoda. Ten lek w ciągu 48 godzin ograniczał objawy zakażenia koronawirusem, a także powikłania. Przemyski pulmonolog długo pozostawał poza "głównym nurtem", ale i tak w przychodni ratował wiele osób. Właśnie z powodu amantadyny i terapii, którą prowadził miał sporo kłopotów. Donos do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie, zgłoszenie do prokuratury, aż w końcu pojawiło się postępowanie ze strony Rzecznika Praw Pacjenta.

CZYTAJ TAKŻE:

CZAS NA STRAJK RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH>>

LECZENIE BEZ TESTU

Pracy lekarza z Przemyśla przyjrzał się kilka tygodni temu Michał Janczura z Radia TOK FM. Posiadając dane z Narodowego Funduszu Zdrowia wskazał, że od marca 2020 roku do kwietnia 2021 roku doktor Bodnar wypisał 1518 recept na amantadynę. Kolejnych 800 recept wypisanych przez Bodnara było na rymantadynę - lek wypisawany kiedy w aptekach brakuje amantadyny. Dziennikarz zestawił te dane z informacją o blisko 3 tysiącach pacjentów, którym miał pomóc lekarz. Skąd zatem taka rozbieżność? Pozostali pacjenci korzystali z amantadyny ze źródeł zagranicznych, którą mogli otrzymać od bliskich mieszkających poza granicami Polski.

Jest również informacja ilu pacjentów doktora miało wykonany test na COVID-19. Okazuje się, że spośród 1518 osób leczonych przez doktora, tylko 806 miało test na COVID-19! W przypadku 608 z nich test był pozytywny. 712 osób nie miało zatem wykonanych testów, a były leczone! Dziennikarz poinformował również o 17 pacjentów leczonych amantadyną zmarło.

Dr Włodzimierz Bodnar skomentował całą sytuację. MOŻECIE TO PRZECZYTAĆ TUTAJ>>

KOLEJNE POSTĘPOWANIE

Teraz pojawiły się kolejne kłopoty. Pismo od Rzecznika Praw Pacjenta zostało opublikowane przez Przychodnię Optima w Przemyślu. Paweł Grzesiowski, dyrektor Departamentu Prawnego Rzecznika Praw Pacjenta, przekazał szereg pytań dotyczących stosowania leków z amantadyną. Padają pytania: w jakich przypadkach przychodnia stosuje leki, jakie to są produkty, ilu osobom zaaplikowano je w 2021 roku? Czy w spółce ordynuje się pacjentom leki zawierającej amantadynę w leczeniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i wywołanej nim choroby COVID-19? Proszę o podanie, ilu pacjentom spółka zaordynowała jako właściwe leczenie zakażenia SARS-CoV-2 przy zastosowaniu wyżej wymienionych leków, które zawierają amantadynę od początku 2021 roku. Dodatkowo rzecznik pyta: czy lek był stosowany u dzieci poniżej 10 roku życia.

Komentarz Optimy jest dosadny: "Bezpodstawne postępowanie wobec przychodni, która przyjmowała pacjentów". Oczywiście w internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy. Jedni bronią przemyskiego lekarza, a pozostali wskazują, że czeka go kara.

Brak informacji lub nieprzekazanie dokumentacji zagrożone jest karą pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych.

KIEDY BĘDĄ WYNIKI BADAŃ KLINICZNYCH?

Badania kliniczne amantadyny pod kierunkiem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbywają się w siedmiu ośrodkach w całym kraju, w tym także i w Rzeszowie. Na Podkarpaciu będą prowadzone na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 2 w Rzeszowie. Pozostałe miejsca badań to: Lublin, Warszawa, Grudziądz, i Wyszków. Drugi ośrodek badawczy to Górnośląskie Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu. Jednym ze szpitali, w którym prowadzone są badania, jest Szpital Specjalistyczny w Sanoku. Już wkrótce możemy poznać wyniki badań klinicznych nad amantadyną. Obecnie ten lek jest weryfikowany przez Agencję Badań Medycznych. Na posiedzeniu 19 lipca, lekiem tym ma się zająć Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Xyz

  Doktor Bodnar robił i robi to , co przysięgał jako lekarz - pomoc i ratowanie życia ludzi. Reszta robi coś zupełnie przeciwnego - nie zależy im na życiu tylko niestety na śmierci ludzi. Plan ma się zrealizować, a doktor im w tym przeszkadza. Chory świat.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  MartA

  A dlaczego jak ktoś z fządu zachorował toleczyli si u Pana Bodnara ,prowadzą postępowanie .Dziękuję Panie doktorze za uratowanie życia setkom ludzi

 • 4 miesiące temu | ocena +6 / -3

  Mack

  szkoda słów - powinien pójść wniosek o odwołanie RPP ... on szkodzi pacjentom własnie takimi potępowaniami

 • 4 miesiące temu | ocena +15 / -5

  Kilko

  Szczepienie narodu szczepionką, która jest w fazie testów to nie jest narażenie ludzi na utratę zdrowia i życia. Gdzie tu jest RPP W kieszeni koncernów?

 • 4 miesiące temu | ocena +16 / -7

  asxasx

  Śmiał zaburzyć ustalony plan wprowadzania szpionek. Proponuję aby ludzie którym pomógł ( w tym politycy) zrobili ściepę i mu pomogli. Ja osobiście znam 5 osób które w ciągu 3 dni wyleczyły się z covida Amantadyną.

 • 4 miesiące temu | ocena +14 / -5

  gość

  Kara za co, za to, że pomógł niezliczonej liczbie pacjentów? Przecież na całym świecie testowano leki, które w znacznym stopniu przyczyniały się do poprawy zdrowia u chorych na covid, dexametazon, budezonid, barytycymib, hydroksychlorochina,Zamiast szczepionek przez 2 lata, przemysł farmaceutyczny powinien był pracować nad lekiem, który by leczył z covida. Agencja Technologii Medycznych i Taryfikacji opublikowała wiele artykułów nt. badań nad poszczególnymi farmaceutykami i ich wpływie na poprawę stanu zdrowia pacjentów chorujących na coronawirusa. Jak dla mnie już sam fakt wytoczenia procesu lekarzowi, który w rzetelny sposób informował świat medyczny o skuteczności amantydyny w leczeniu pacjentów oraz odrzucanie jego wniosków w skandaliczny i ośmieszający sposób, jest dowodem na to, że obecna władza wcale nie jest zainteresowana leczeniem chorych skutecznymi lekami, ale bardzo zainteresowana jest wyszczepianiem populacji ludzkiej preparatami medycznymi w ramach eksperymentu medycznego, gdzie za powikłania lub zgon, nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności. Co na to ONZ, która tak ostentacyjnie ingeruje tam, gdzie dzieje się krzywda narodom, co na to Komisja Europejska, która jest władna stawać w obronie pokrzywdzonych czy poszkodowanych,? Żadna z tych organizacji nie widzi problemu jakim stało się szkalowanie lekarzy, którzy próbują nagłośnić sprawę skutecznego leczenia sprawdzonymi lekami a także stosowania preparatów medycznych na populacji ludzkiej w ramach eksperymentu medycznego. Giną w niewyjaśnionych przypadkach lekarze zakaźnicy czy jest to przypadek, wątpię jak dla mnie jest to celowe działanie ażeby nie mogli wypowiadać się na znane im tematy i podważać z góry określonego kierunku. Skandal i wstyd dla tych, którzy uważają, że zamordyzm jest jedynym i słusznym kierunkiem w celu depopulacji.

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -4

  gazda

  Jeżeli można w jakiś sposób pomóc doktorowi Bodnarowi to jestem gotowy. W każdym razie ma moje wsparcie moralne. A temu rzecznikowi to symbolicznie pluję w twarz, o ile ją ma.

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -5

  Kowidioci szczują na doktora Bodnara

  grzesiowski to ten "lekarz" celebryta - covidianin

  • 4 miesiące temu | ocena +1 / -3

   nick

   to nie ten lekarz. to pracownik biura rzecznika. - nazwisko podobne. jest podpis

  • 4 miesiące temu | ocena +9 / -6

   ..

   Amantadyna skuteczny lęk, a szczepionki są na nas testowane i nie wiadomo jakie będą skutki uboczne po kilku latach, a skoro są szczepionki to dlaczego nie ma leku ,przecież mamy dwudziesty pierwszy wiek???

   • 4 miesiące temu | ocena +1 / -3

    Spoko

    Hasło o "medycznym eksperymencie " jeśli chodzi o szczepionki to fejk rozesłany przez fb. WP jakiś czas temu podała źródło informacji, spreparowane dokument z ministerstwa zdrowia. Szczepuć czy nie to jak kto chce ale powtarzać głupoty to słabo.

   • 4 miesiące temu | ocena +7 / -4

    Yu7

    Dokładnie to jest lek tylko po co leczyć lepiej zabijać