Reklama

Reklama

Włodzimierz Bodnar czeka na koniec badań klinicznych nad amantadyną

Opublikowano: czw, 13 maj 2021 19:06
Autor:

Włodzimierz Bodnar czeka na koniec badań klinicznych nad amantadyną - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Włodzimierz Bodnar odpowiedział rzecznikowi resortu zdrowia Wojciechowi Andrusiewiczowi, który leczenie amantadyną nazywa "testowaniem na ludziach". - Ogłoście od razu, że badania nie wykazały skuteczności amantadyny! Po co czekać? Proszę jednocześnie pozbawić mnie prawa wykonywania zawodu, bo nie chcę być lekarzem w tak zakłamanym kraju - napisał medyk z Przemyśla.

Przypomnijmy. Badania kliniczne, które mają sprawdzić, czy amantadyna może być używana w leczeniu pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 rozpoczęły się dopiero w 391 dniu epidemii w Polsce. Temat ten nadal wywołuje kontrowersje. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz leczenie amantadyną nazwał "eksperymentem". - Na świecie nie ma żadnych wiarygodnych danych dotyczących amantadyny i oddziaływania na COVID-19. To nie jest kwestia tylko Polski, że Polska nie prowadziła badań nad amantadyną - powiedział.

CZYTAJ TAKŻE:

RUSZAJĄ BADANIA KLINICZNE NAD AMANTADYNĄ>>

Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przemyśla, który jako jeden z pierwszych w kraju zaczął stosować ten specyfik w terapii COVID-19 odpowiedział urzędnikowi.

- Zapytam wprost: czym Panu zaszkodziła amantadyna, że została zastosowana w leczeniu chorych pacjentów – nawet jakby nie pomogła? Proszę podać jakie niepożądane działania ma amantadyna. W jaki sposób zaszkodziła i kogo zabiła? Albo kto z powodu zażywania amantadyny umarł? Z jakimi lekami amantadyna powoduje interakcje? W jaki sposób przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia i finalnego zgonu? Proszę o przytoczenia faktów popartych naukowo. Chciałem tu publicznie przypomnieć, że to ja staram się leczyć pacjentów według najlepszej wiedzy, przekonania i umiejętnościami. Przytaczanie przez licznych doradców, że to ja popełniam przestępstwo stosując ogólnodostępny i zarejestrowany od dziesiątek lat lek poza wskazaniami jest sprzeczne z etyką lekarską⁉️ Zwłaszcza jeśli lek może pomóc w ratowaniu zdrowia i życia, gdy nie mamy nic w zamian? Jeśli uważam, że jestem w stanie uratować choćby jednego pacjenta a nie zrobił bym tego, byłoby to niezgodne z moim przekonaniem. Nie byłbym wart zawodu lekarza. 

- pisze Włodzimierz Bodnar.

- Ministerstwo Zdrowia jest niepocieszone, bo wymusza się badania nad amantadyną na siłę … to ogłoście od razu wyniki badania, że nie wykazały skuteczności amantadyny! Po co czekać? Proszę jednocześnie pozbawić mnie prawa wykonywania zawodu, bo nie chcę być lekarzem w tak zakłamanym kraju.

- ripostuje.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

  AMTD

  Jestem, za jak najszybszym wprowadzeniem amantadyny do ogólnego leczenia pacjentów z SARS- Cov 2. Poza proceduralne tzw samoleczenie oraz komentarze tych osób, które stosowały amantadynę tylko potwierdzają, że lek ten jest bardzo skuteczny blokując namnażanie się patogena. Jeżeli chodzi o skutki uboczne oraz działania niepożądane, które występują w bardzo bezpiecznym zakresie, to dla przykładu proszę przeczytać ulotkę odnośnie leku o nazwie EGZYSTA, włos się jeży na głowie od skutków i działań niepożądanych.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

  AMTD

  Jestem, za jak najszybszym wprowadzeniem amantadyny do ogólnego leczenia pacjentów z SARS- Cov 2. Poza proceduralne tzw samoleczenie oraz komentarze tych osób, które stosowały amantadynę tylko potwierdzają, że lek ten jest bardzo skuteczny blokując namnażanie się patogena. Jeżeli chodzi o skutki uboczne oraz działania niepożądane, które występują w bardzo bezpiecznym zakresie, to dla przykładu proszę przeczytać ulotkę odnośnie leku o nazwie EGZYSTA, włos się jeży na głowie od skutków i działań niepożądanych.

 • 5 miesięcy temu | ocena +12 / -0

  Piotr

  Leczenie amantadyną rząd nazywa eksperymentem, chociaż same "szczepienia" przeciv Covid-19 oficjalnie w Dzienniku Ustaw figurują jako eksperyment medyczny podczas gdy amantadyna ma za sobą liczne badania i jest obecna na rynku od dawna. Rządowi nie zależy na tym, żeby Nas leczyć, to jest czysty biznes. Ludzie wyłączcie tv, a włączcie w końcu myślenie!

 • 5 miesięcy temu | ocena +12 / -0

  Ewa

  Brawo Panie Doktorze!!! Wirus jeszcze potrwa za mało nas jeszcze wymarło.Co do Amantadyny,ma jedną wade:JEST ZA TANIA...nie ważne że skuteczna.

 • 5 miesięcy temu | ocena +12 / -1

  Bora

  Jak zakłamany minister z wykształceniem ekonomisty za skarby świata nie zrozumie lekarza z wykształcenia i wieloletnim doświadczeniem który udowodnił wielokrotnie że lek jest skuteczny . Ale gdyby ciężko zachorował czego NIE życzę szybko szukał by amantadyny żeby się ratować tak jak to zrobili jego koledzy z folwarku ............ !!! sami oceńcie gdzie jest prawda

 • 5 miesięcy temu | ocena +9 / -1

  Piotr

  Panie Doktorze wyrazy szacunku dla Pana odwagi i pomocy pacjentom.Brawo!!👏

 • 5 miesięcy temu | ocena +23 / -2

  Alicja

  Brawo Panie Doktorze wreszcie Pan powiedział prawdę.Jest Pan wielkim lekarzem nie mamy już dzisiaj takich . Jest tylko korupcja i polityka nie ratowanie ludzi.

  • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

   Roza

   ...hm zgadzam sie, ze jest tylko korupcja i zastraszanie dobrych i uczciwych lekarzy skąd sie taka nikczemność w tym Rządzie zrodziła? Na naszych oczach niszczą lekarza z powołania, który niesie pomoc każdemu kto tej pomocy potrzebuje. Panie doktorze jest Pan wielkim lekarzem z powołania my Pacjenci mamy Pana w naszych sercach...i modlimy sie za Pana o przetrwanie tych najgorszych i nieuczciwych czasów...Pozdrawiamy Pana Doktora Bodnara i Personel...

 • 5 miesięcy temu | ocena +16 / -1

  Eliza

  Panie Doktorze Bodnar. Wzięłam Rimantin, według Pana wskazań w 48 godzinie choroby. Pomogło od razu. Jestem Panu wdzięczna i będę do końca życia. Jest Pan Wielki. Dziękuję bardzo.

 • 5 miesięcy temu | ocena +30 / -0

  KamilZ

  Czyli niedorzecznik ministerstwa zdrowia uważa, że eksperymentalne leczenie substancja znaną od dziesięcioleci jest złe, ale masowe "wyszczepianie" eksperymentalnymi preparatami, których badania nie zostały zakończone i których długotrwałe skutki nie są znane jest już ok?

 • 5 miesięcy temu | ocena +29 / -3

  Grzegorz

  Nie ma również żadnych badań naukowych potwierdzających skuteczność maseczek, a musimy je nosić... Ale to Panu rzecznikowi nie przeszkadza.

 • 5 miesięcy temu | ocena +33 / -1

  Mareczeq

  Amantadyna nie interesuje ludzi żyjących z kowida, bo nie da się na niej zarobić - patent już wygasł. Co więcej, gdyby rzeczywiście okazała się skuteczna, psulaby biznes szczepionkowy.

 • 5 miesięcy temu | ocena +33 / -2

  Agnes

  Bulwersujące są słowa urzędnika bez wiedzy medycznej w obliczu tyłu nieszczęść ludzkich. Bodnar dobrze mu odpowiedział

 • 5 miesięcy temu | ocena +47 / -2

  Greg76

  Takich lekarzy nam trzeb, a nie tych na smyczy firm farmaceutycznych !!!