Reklama

Grzegorz Braun na Rynku w Rzeszowie: „Miasto potrzebuje nowego impulsu”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: RB

Grzegorz Braun na Rynku w Rzeszowie: „Miasto potrzebuje nowego impulsu” - Zdjęcie główne

Grzegorz Braun w towarzystwie (od prawej): Tomasza Buczka, Teresy Pracownik, Jacka Ćwięka i Wiesława Walata | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa w obecności byłego zastępcy prezydenta Rzeszowa przekazał, że zgłasza komitet wyborczy. Zapowiedział także, że miasto „potrzebuje nowego impulsu” i liczy na coraz szersze poparcie mieszkańców.

Jedną z informacji, jaką przekazano na poniedziałkowej (15 marca) konferencji prasowej było podjęcie współpracy z Wiesławem Walatem, byłym zastępcą prezydenta Rzeszowa (w latach 1999-2002), który bezskutecznie ubiegał się w 2002 roku o prezydenturę w stolicy innowacji. Przegrał wówczas z Tadeuszem Ferencem, który od tamtej wygranej nie oddał władzy aż do 10 lutego 2021 roku. 


Komitet wyborczy

Wiesław Walat dołączył do komitetu wyborczego kandydata Konfederacji. 

- Zaszczyca mnie współpracą i dobrą radą, m.in. od pana prezydenta pobieram korepetycję, których jako kandydatowi na włodarza miasta Rzeszowa nigdy dosyć. 

- tłumaczył Braun. 

Przekazano także, że jeszcze dzisiaj dokumenty powołujące do życia komitet wyborczy Grzegorza Brauna zostaną złożone w rzeszowskiej delegaturze biura wyborczego.  

- Dostaliśmy informacje, że na stronach internetowych rzeszowskiej delegatury biura wyborczego znajdują się już arkusze. Jesteśmy w fazie kompletowania komitetu wyborczego i zbierania podpisów. Mamy nadzieje, że jeszcze dzisiaj uda nam się to zrobić i złożyć wymagane dokumenty w delegaturze. 

- mówił Tomasz Buczek z Ruchu Narodowego, który został mianowany pełnomocnikiem Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna.

Gdy kilka godzin po konferencji prasowej kontaktujemy się z przedstawicielem Konfederacji. Okazuje się, że nie udało się dzisiaj złożyć ww. dokumentów.

- Złożymy je jednak jutro z samego rana. Chcemy mieć więcej osób w komitecie, niż wymagane 15 osób. 

- odpowiada Tomasz Buczek. 

Nowy impuls

Zdaniem Grzegorza Brauna miasto potrzebuje nowego impulsu, który zagwarantuje stolicy województwa podkarpackiego dalszy rozwój. 

- Rzeszów potrzebuje nowego impulsu z szacunkiem do dotychczasowych osiągnieć. Rzeszowianie sami ocenią kto ten impulsu zdoła dostarczyć.

- tłumaczył krótko kandydat na prezydenta Rzeszowa. 

Na pytanie, kto dla Grzegorza Brauna jest najgroźniejszym rywalem w walce o prezydenturę, kandydat Konfederacji odparł, że zarówno on, jak i jego współpracownicy nie myślą takimi kategoriami i starają się aktualnie zajmować swoimi obowiązkami.  

- Nie jestem lękliwy i nie widzę w ten piękny dzień na Rynku rzeszowskim zagrożeń. Miny moich współpracowników tęgie i nikomu mina nie rzednie. My po prostu robimy swoje. 

- stwierdził Grzegorz Braun. 

Kandydat Konfederacji liczy na coraz większe poparcie wśród mieszkańców Rzeszowa, zapewniając, że wsłuchuje się w sygnały docierające do niego od przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń miejskich. 

- My jesteśmy od działania i brania odpowiedzialności za władze 

- puentował konferencję Braun. 

Poza Grzegorzem Braunem chęć kandydowania w wyborach prezydenckich w Rzeszowie zapowiedzieli: Ewa Leniart (PiS), Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Agnieszka Itner (Partia Razem), Konrad Fijołek (Rozwój Rzeszowa 2.0), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz'15), Kazimierz Rochecki (były działacz Samoobrony, obecnie przewodniczący rady osiedla Śródmieście) oraz kandydat Porozumienia Jarosława Gowina, którego nazwisko poznamy po przeprowadzeniu wewnętrznych prawyborów.

Wybory w Rzeszowie odbędą się 9 maja br. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy