Reklama

Potężne wsparcie polityczne Konrada Fijołka [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

Potężne wsparcie polityczne Konrada Fijołka [WIDEO] - Zdjęcie główne

Na środku zdjęcia w szarym płaszczu Konrad Fijołek. Naprzeciwko niego Włodzimierz Czarzasty (Lewica) | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Platforma Obywatelska, Inicjatywa Polska, Lewica, Polska 2050 oraz Polskie Stronnictwo Ludowe w poniedziałkowe popołudnie oficjalnie przedstawiło swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa. Został nim Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący rady miasta oraz szef klubu radnych Rozwój Rzeszowa: „Jesteś pierwszy człowiekiem, którego poznałem, który na jednym placu zgromadził Budkę, Hołownie, Kosiniaka-Kamysza, Czarzastego i Barbarę Nowacką” – oznajmił żartobliwie szef Lewicy.

- Chciałbym przedstawić się Państwu jako kandydat na prezydenta miasta Rzeszowa. Kandydat, którego tak naprawdę wskazali mieszkańcy, rzeszowianie. W wielu rozmowach, konsultacjach, badaniach opinii publicznej rzeszowianie wskazywali na cztery najważniejsze cechy, jakie powinien mieć przyszły prezydent Rzeszowa. Powinien być rzeszowianinem, znającym ludzi i miasta; powinien być samorządowcem z odpowiednim doświadczeniem. Po trzecie powinien reprezentować dynamiczne młode pokolenie i po czwarte: nie zmarnować dotychczasowego dorobku miasta Rzeszowa. Tak oto przyjaciele tego miasta ze stowarzyszeń rzeszowskich, radni, samorządowcy, przyjaciele z organizacji obywatelskich, ale także najważniejsze polskie opozycyjne siły polityczne dokonały  wyboru mojej osoby na kandydata na prezydenta. 

- oznajmił na wstępie konferencji prasowej Konrad Fijołek


Wsparcie opozycji 

Z dotychczasowych kandydatów na stanowisko prezydenta Rzeszowa, wiceprzewodniczący rady miasta ma największe wsparcie polityczne. Na czas poniedziałkowej konferencji prasowej do stolicy innowacji przyjechali liderzy partii opozycyjnych

Pojawił się Borys Budka (PO), Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Szymon Hołownia (Polska 2050), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Włodzimierz Czarzasty (SLD).

- Dwa tygodnie temu obiecałem, że to rzeszowianie wskażą swojego kandydata na prezydenta i słowa dotrzymuje. 

- mówił szef PO

Szymon Hołownia zapewniał, że poparcie udzielone Konradowi Fijołkowi ma swoje drugie dno. Jeżeli kandydat opozycji wygra wybory, to ma się zająć w Rzeszowie sprawami związanymi z klimatem, zielenią miejska, komunikacją miejską i jakością powietrza.

- Umówiliśmy się z Konradem Fijołkiem, że tą rzeczą od samego początku się zajmie.  

- tłumaczył założyciel Polska 2050. 

Co więcej, zapowiedziano, że w stolicy województwa zostanie zorganizowany „zielony i klimatyczny” panel obywatelski, gdzie mieszkańcy wypowiedzą się o problemach m.in. z klimatem i komunikacją miejską w Rzeszowie. Ustalenia tego panelu będą dla Konrada Fijołka wiążące. 

- Rzeszów nie potrzebuje partyjnych walk. Rzeszów nie potrzebuje wojny na górze. Rzeszów potrzebuje wolności, samorządności i odpowiedzialności. To gwarantuje Konrad Fijołek. 

- oznajmiła Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej.  

Kolejnym gościem, który zabrał głos, był szef PSL-u. Mówił o tym, że Konrad Fijołek jest idealnym następcą dla polityki prowadzonej dotychczas przez Tadeusza Ferenca

- My pana prezydenta Ferenca bardzo cenimy. Myślę, że Rzeszów jest dumny z tych lat prezydentury, ale żeby to było kontynuowane to trzeba wybrać obywatelskiego kandydata dla Rzeszowa i dla rzeszowian. Ten kandydat wyrasta stąd, on nie musi się uczyć ulic, tego gdzie trzeba wybudować żłobek. Nie my ją zgłosiliśmy, tylko wy ją zgłosiliśmy, wybierając Konrada Fijołka wielokrotnie na radnego. 

- mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Potwierdzono także, że wraz z poparciem udzielonym Konradowi Fijołkowi, PSL wycofuje kandydata na prezydenta w osobie Edwarda Słupka, który notabene towarzyszył kandydatowi opozycji na konferencji prasowej. 

- Jesteś pierwszym człowiekiem, który na jednym placu zgromadził Budkę, Hołownię, Kosiniaka-Kamysza, Czarzastego i Barbarę Nowacką. To człowiek, który w sprawie Rzeszowa zjednoczył opozycję. To człowiek, który wygra te wybory. 

– wyjaśniał z kolei Włodzimierz Czarzasty, szef Lewicy.

Wsparcie kandydatowi okazali także koledzy i koleżanki z klubu radnych Rozwój Rzeszowa, przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, Andrzej Dec – przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa oraz Magdalena Koryl z Kongresu Kobiet

Jaki program?

Choć na dzisiejszej konferencji głównym punktem spotkania było oficjalne ogłoszenie kandydata, to jednak poznaliśmy kilka podstawowych punktów przyszłego programu wyborczego. 

-  Po pierwsze bardzo intensywne prace nad uporządkowaniem spraw przestrzennych i uchwaleniem studium. Druga rzecz to cała sfera związana z jakością życia i filozofią spędzania wolnego czasu, od kultury poprzez rekreację i jakość ochrony środowiska. Zrobimy także panel klimatyczny, to jest jedna z pierwszych rzeczy, które będziemy chcieli w Rzeszowie pokazać.  

- tłumaczył kandydat. 

Konrad Fijołek wraz z żoną Magdaleną i synem Ksawerym

Konrad Fijołek ma 45 lat (urodzony 17 lipca 1976 roku), z wykształcenia jest socjologiem. Obecnie piastuje funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa. Podobnie jak Tadeusz Ferenc był niegdyś związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Aktualnie jest szefem klubu Rozwój Rzeszowa. W wyborach na stanowisko prezydenta Rzeszowa wystartuje z komitetu o nazwie Rozwój Rzeszowa 2.0.

Poza Konradem Fijołkiem o prezydenturę w Rzeszowie powalczy: Ewa Leniart (PiS), Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Agnieszka Itner (Partia Razem), Grzegorz Braun (Konfederacja), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz'15), Kazimierz Rochecki (były działacz Samoobrony, obecnie przewodniczący rady osiedla Śródmieście) oraz kandydat Porozumienia Jarosława Gowina, którego nazwisko poznamy po przeprowadzeniu wewnętrznych prawyborów. 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy