Reklama

BURZA W SEJMIE! Grzegorz Braun do ministra zdrowia: "Będziesz Pan wisiał" [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Braun/Twitter

BURZA W SEJMIE! Grzegorz Braun do ministra zdrowia: "Będziesz Pan wisiał" [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto Grzegorz Braun/Twitter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek na mównicy sejmowej wystąpił minister zdrowia Adam Niedzielski. Mówił on sytuacji epidemiologicznej, opiece zdrowotnej i proteście w służbie zdrowia. Po przemówieniu szefa resortu zdrowia, głos zabrali przedstawiciele poszczególnych klubów. To co powiedział poseł Konfederacji Grzegorz Braun, wywołało burzę!

"Będziesz Pan wisiał" - tymi słowami poseł Konfederacji Grzegorz Braun zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na sali sejmowej. Słowa te poruszyły wszystkich parlamentarzystów obecnych na sali. Prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła Braunowi mikrofon i wykluczyła go z posiedzenia Sejmu.

Grzegorz Braun mówił z sejmowej mównicy, że Adam Niedzielski powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

- Akt oskarżenia będzie zawierał informacje o stu kilkudziesięciu tysięcy zgonach nadmiarowych, będzie zawierał informacje, że o 1/3 wzrosła liczba zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne są zbrodniarzami wojennymi.

- mówił Braun.

- Zbrodniarze wojenni w kategoriach norymberskich, to niekoniecznie ludzie, którzy strzelają z rewolweru w potylice i spychają do dołu z wapnem w Palmirach, czy Katyniu. To w myśl Kodeksu karnego ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną. A giną masowo.

- kwitował ministra zdrowia poseł Konfederacji. 

Kiedy Grzegorzowi Braunowi skończył się czas wypowiedzi, Kidawa - Błońska wyłączyła mu mikrofon. Poseł jednak nie opuścił prędko mównicy i powiedział do ministra Niedzielskiego słowa "będziesz Pan wisiał".

Brauna wykluczono z obrad.

- Pan często mówi "szczęść Boże" z tej mównicy. Jak pan może tak mówić?

- odniósł się do słów Grzegorza Brauna lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Sprawą słów posła Konfederacji zajmie się Prezydium Sejmu. "To groźby karalne" słyszeliśmy w otoczeniu wicemarszałek sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

ZOBACZ WIDEO:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy