Reklama

Grzegorz Braun do lokalnych polityków PiS: "stanowicie zagrożenie dla życia i zdrowia!"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Twitter/Grzegorz.Braun

Grzegorz Braun do lokalnych polityków PiS: "stanowicie zagrożenie dla życia i zdrowia!" - Zdjęcie główne

foto Twitter/Grzegorz.Braun

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Podkarpacki poseł Konfederacji Grzegorz Braun, w mocnym liście do mediów, zwrócił uwagę, że wewnętrzne spory partyjne polityków Prawa i Sprawiedliwości, także na szczeblu lokalnym, mogą prowadzić do zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców Podkarpacia.

Grzegorz Braun, poseł Konfederacji, w oświadczeniu, które przesłał do naszej redakcji, mocnym słowem zwraca uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość, także na szczeblu samorządowym, działa już nierozsądnie. Nawiązywał do sytuacji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w Jeżowym, podonosił kwestię nienależytej opieki w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 1 w Rzeszowie. 

CZYTAJ TAKŻE:

- PiS wkroczyło w fazę, gdy zajmują się już tylko wewnętrznymi problemami partyjnymi. Przestaje się całkowicie zwracać uwagę na sytuację międzynarodową, a nawet na to co myślą wyborcy. Nie ma na to czasu, tyle jest wewnętrznych problemów, rozgrywek w samej partii. Tylko tak można wyjaśnić to, co dwa tygodnie temu zobaczyliśmy w Jeżowem.  Minister Niedzielski przyjechał, żeby demonstracyjnie z funkcjonariuszami partyjnymi zamknąć się w urzędzie, a potem obrazić zwykłych ludzi inwektywami, że to "antyszczepionkowcy". Władysław Ortyl, szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie, zorganizował to tylko dlatego, że czuje się słaby partyjnie i chciał pokazać, iż może przywieźć "w teren" głównego ministra.     

- pisze w liście Grzegorz Braun.     

Przypomnijmy, że w połowie lipca szef resortu zdrowia przybył do podkarpackiej gminy Jeżowe, która ma najniższy poziom wyszczepialności w naszym rejonie. Zadaniem Niedzielskiego miało być przekonanie lokalnej społeczności, że szczepienia na COVID-19 są bezpieczne i stanowią jedyny skuteczny sposób walki z epidemią koronawirusa. Nie było jednak tak kolorowo, jak mógł się tego spodziewać Adam Niedzielski. Więcej o wizycie ministra zdrowia w Jeżowem pisaliśmy TUTAJ.

Poseł Braun zwraca także uwagę na sytuację w szpitalu na Szopena w Rzeszowie. Tutaj spór trwa bardzo długo. Ostatnio media obiegła informacja o możliwym niedopełnieniu obowiązków przez tamtejszego lekarza psychiatrii, którego następstwem miałabyć samobójcza śmierć pacjentki. O szczegółach tej sytuacji pisaliśmy TUTAJ.

- Władysław Ortyl, jako Marszałek województwa, zorganizował posiedzenie Komisji Ochrony Zdrowia w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie nie po to, żeby dyskutować o bardzo poważnych problemach jednostki (które zresztą w większości sam stworzył), ale by pokazać partii, iż dyrektor Ławiński cieszy się cały czas jego jednoznacznym poparciem. Scenariusza nie zmieniło nawet pojawienie się w czasie obrad zgłoszenia dotyczącego tragicznego przypadku śmierci pacjentki w okolicznościach wskazujących na chaos organizacyjny.
- bulwersuje się poseł.

Grzegorz Braun nie kryje niezadowolenia z pracy podkarpackich samorządowców Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza marszałka Ortyla. Chce również odwołania Jerzego Ławińskigo, dyrektora rzeszowskiego szpitala numer jednen. Sugeruje, jak sam pisze, że działania i władz Urzędu Marszałkowskiego i dyrektora szpitala są "zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów".

- (...) apeluję do polityków PiS na Podkarpaciu. Nie ma raczej wątpliwości, iż kolejna kadencja PiS tak w Warszawie, jak w województwie, nie będzie miała miejsca, po tym wszystkim, ludzie was nie wybiorą. Ale nie podpalajcie Polski i Podkarpacia z tego powodu. Zapewnijcie do końca swych kadencji przynajmniej minimalny standard, nie zagrażający zdrowiu i życiu ludzi. Odwołajcie natychmiast pana Ortyla z funkcji marszałka, a pana Ławińskiego z funkcji dyrektora szpitala.
- apeluje, dodając:

- Jako polityk opozycji, zarówno względem rządu PiS, jak i zarządu województwa, mógłbym poprzestać na wskazywaniu z satysfakcją błędów i niedociągnięć. Niestety, już dawno podstawowym problemem stało się, że rządy PiS tak na szczeblu centralnym, jak i w regionie, zaczęły stanowić jak najbardziej dosłowne zagrożenie dla zdrowia i życia zwykłych ludzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy