Berkowicz, mimo aktywnej działalności w podkarpackim sejmiku, podkreśla swoje silne związki ze stolicą Małopolski. To właśnie w Krakowie zdobywał wykształcenie na Politechnice Krakowskiej i rozwijał karierę zawodową w różnych instytucjach.
Obietnice dla krakowian
Moja aktywność jako senatora będzie koncentrować się na współpracy z radami dzielnic i radą miasta, pełniąc rolę swoistego "pasa transmisyjnego" spraw do załatwienia w parlamencie czy sejmiku
- zapowiedział Adam Berkowicz.
Kandydat Konfederacji zwrócił uwagę na brak silnego głosu opozycji w izbie wyższej parlamentu. Przypomniał, że jego ugrupowanie w Sejmie skutecznie ujawniało problemy i nieprawidłowości, od kwestii dotyczących przedsiębiorców w czasie pandemii po rozliczanie afer obecnego i poprzedniego rządu.
Krytyka obecnych władz miasta
Podkarpacki samorządowiec nie szczędził krytycznych słów pod adresem prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego i jego otoczenia politycznego. Zarzucił im koncentrowanie się na obsadzaniu stanowisk w instytucjach publicznych osobami bez odpowiednich kompetencji, zamiast rozwiązywania realnych problemów mieszkańców.
Jako senator będę walczył o te wszystkie sprawy, które zostały zapomniane przez prezydenta Miszalskiego, a które są tak ważne dla mieszkańców tego pięknego miasta
- zadeklarował Berkowicz, wskazując między innymi na problemy związane z budową metra.
Silne związki z Krakowem
Adam Berkowicz, urodzony w 1957 roku, ma bogate i różnorodne doświadczenie zawodowe. Jest absolwentem inżynierii kolejowej, a także dyplomowanym nauczycielem tańca - prowadził studio tańca w Jaśle. Na Podkarpaciu dał się poznać jako aktywny samorządowiec. W 2024 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat europosła, startując z województwa podkarpackiego.
Choć obecnie mieszka w Trzcianie w powiecie bocheńskim, podkreśla swoje związki z Krakowem. To tutaj jego żona, rodowitą krakowianka, urodziła troje z ich pięciorga dzieci. Dwóch synów Berkowicza nadal mieszka i działa w Krakowie. Jest też ojcem znanego polityka Konrada Berkowicza.
Wybory z czterema kandydatami
Wybory uzupełniające do Senatu, zaplanowane na 16 marca, obejmą południowe i zachodnie dzielnice Krakowa oraz Stare Miasto. O mandat zwolniony przez Bogdana Klicha (KO), który został chargé d'affaires Ambasady RP, ubiegać się będą:
- Monika Piątkowska (Koalicja Obywatelska)
- Mateusz Małodziński (KWW "Dla Krakowa" z poparciem PiS)
- Ewa Sładek (Partia Razem)
- Adam Berkowicz (Konfederacja Wolność i Niepodległość)
PKW nie zarejestrowała kandydatury Gniewomira Rokosz-Kuczyńskiego z Konfederacji Korony Polskiej z powodu niewystarczającej liczby podpisów poparcia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.