Reklama

Bez wizyt duszpasterskich po Bożym Narodzeniu! Wszystko zależy od decyzji biskupów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archidiecezja Przemyska

Bez wizyt duszpasterskich po Bożym Narodzeniu! Wszystko zależy od decyzji biskupów - Zdjęcie główne

foto Archidiecezja Przemyska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż po Świętach Bożego Narodzenia do naszych domów przychodzą duchowni. Tak zwana "kolęda" będzie w dobie pandemii koronawirusa wyglądała zupełnie inaczej niż do tej pory.

Jak poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ., ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca.

Jak to będzie wyglądało na Podkarpaciu?

Arcybiskup metropolita przemyski Adam Szal wystosował do wiernych diecezji list pasterski, w którym poinformował, że w tym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się kolęda.

- W niespokojnym czasie, jaki przeżywamy na progu nowego roku duszpasterskiego, stajemy przed wieloma wyzwaniami duszpasterskimi, które będziemy wspólnie rozwiązywać, pamiętając o głównym celu pracy pasterskiej, jakim jest pomoc każdemu człowiekowi w zbawieniu. Szczególnym wyzwaniem dla duszpasterzy i wiernych będzie umożliwienie wiernym dostępu do Słowa Bożego i sakramentów, zwłaszcza sakramentów pokuty i Eucharystii. Niektóre formy duszpasterskie będziemy musieli dostosowywać do warunków epidemiologicznych. W trosce o dobro dusz i formację wiernych, wiele spotkań formacyjnych odbywa się w świątyniach z wykorzystaniem transmisji radiowych i internetowych, za pośrednictwem naszego diecezjalnego Radia FARA oraz innych redakcji katolickich. Przyjmujcie ze zrozumieniem proponowane przez Waszych duszpasterzy inicjatywy i formy oraz chętnie odpowiadajcie na nie swoim zaangażowaniem. Włączajcie w nie także Wasze dzieci.

- czytamy w liście.

Jeszcze w tym tygodniu powinna być decyzja dotycząca kolędy w diecezji rzeszowskiej. Najbliższe dni przyniosą także komunikat ze strony diecezji sandomierskiej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy