Reklama

17-latek próbował przejechać strażnika leśnego quadem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów

17-latek próbował przejechać strażnika leśnego quadem - Zdjęcie główne

17-latek próbował przejechać strażnika leśnego. | foto Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 17-letni kierowca quada próbował przejechać strażnika leśnego, który zatrzymał jego i jego kolegę do kontroli.

We wtorek 6 kwietnia w rezerwacie Mójka (Nadleśnictwo Strzyżów) dwóch kierowców - quada oraz crossa postanowiło urządzić sobie nielegalny rajd. Obaj nastolatkowie zostali zatrzymani przez straż leśną. Jeden z nich - 17-latek próbował staranować quadem strażnika, który chciał zatrzymać ich do kontroli.


- Wcześniej mieliśmy sygnały od spacerowiczów, że w okolicach rezerwatu ktoś szaleje pojazdem terenowym, więc patrol Straży Leśnej udał się tam  – mówi Jacek Ćwiertniewicz, komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Strzyżów. -  Już po godzinie 16 na ścieżce nieopodal rezerwatu strażnicy podjęli próbę zatrzymania sprawców nielegalnego wjazdu, lecz ci nie reagowali na podawane sygnały do zatrzymania, a kierowca quada usiłował staranować strażnika leśnego.

Dwóch nastolatków zostało ujętych po krótkim pościgu i przekazanych w ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Dynowie. Ich pojazdy zostały przekazane rodzicom. 17-latkowi grozi 500 zł mandatu za wjazd na teren leśny i czeka go kara za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień. Sprawą drugiego z zatrzymanych zajmie się z kolei sąd rodzinny. Obaj odpowiedzą też za niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza straży leśnej.

- Wypowiadamy wojnę quadowcom i crossowcom, wprowadzamy dyżury Straży Leśnej w godzinach wieczornych i w weekendy w całym regionie, by ten proceder ukrócić – deklaruje Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. 

Za nieuprawniony wjazd na tereny leśne grozi grzywna wysokości do 5000 złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy