Reklama

Reklama

Wybory w Rzeszowie będą przesunięte? Decyzja zapadnie do końca kwietnia

Opublikowano: czw, 8 kwi 2021 07:04
Autor: | Zdjęcie: Adam Guz / KPRM

Wybory w Rzeszowie będą przesunięte? Decyzja zapadnie do końca kwietnia - Zdjęcie główne

Rzecznik rządu Piotr Müller | foto Adam Guz / KPRM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Wszystko wskazuje na to, że rząd nie wyklucza przesunięcia terminu wyborów w Rzeszowie, które pierwotnie zaplanowano na 9 maja br. Decyzja w tej sprawie ma zapaść pod koniec kwietnia. Jeżeli dojdzie do zmiany terminu, Rzeszów nie będzie pierwszym miastem w województwie, w którym rząd przesuwa wybory.

Trwająca w Rzeszowie kampania wyborcza to jedno. Na drugim froncie pozostaje wciąż niepewna data przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Nie pomaga sytuacja epidemiologiczna oraz decyzję podejmowane przez rząd RP, który przedłuża obowiązujące restrykcję. 


ZOBACZ TAKŻE: LOCKDOWN zostaje przedłużony! [GRAFIKA]


Decyzja do końca kwietnia

Gdzieś pomiędzy pandemią, aferą ze szczepieniami oraz innymi „rewelacjami” z kraju pozostaje kwestia terminu wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwotnie ustalono, że odbędą się one 9 maja br. Trudno jednak nie odnieść wrażenie, że istnieje duże prawdopodobieństwo przesunięcia tego terminu. 

O ewentualnych zmianach mamy się dowiedzieć do końca kwietnia

- Na razie to wszystko pozostaje bez zmian, jeżeli chodzi o możliwość przesunięcia, to zgodnie z przepisami taka możliwość istnieje, ale nie spodziewam się, aby decyzja w tym zakresie zapadła wcześniej niż pod koniec kwietnia.  

- tłumaczył na wtorkowej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzeszów drugim Tarnowcem?

Pojawia się wiele głosów, że rząd Prawa i Sprawiedliwości może forsować przesunięcie terminu, jeżeli kandydat, którego popierają, nie będzie miał odpowiedniej przewagi nad konkurentami w wewnętrznych sondażach. Warto także przywołać przykład z Tarnowca (powiat jasielski).

Po śmierci wójta Jana Czubika (zmarł w 2020 roku) wojewoda Ewa Leniart rekomendowała Miłosza Leszkiewicza na osobę pełniącą jego obowiązki do czasu wyboru nowego włodarza. Premier - rzecz jasna - przyjął rekomendacje. 

W 2018 r. w wyborach samorządowych Leszkiewicz bezskutecznie ubiegał się o fotel gospodarza gminy Tarnowiec, startując z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Pierwotnie wybory w gminie Tarnowiec miały się odbyć 11 stycznia br. 

Pierwotną datę zmieniono na 11 kwietnia, jednak z uwagi na sytuację pandemiczną termin zmieniono. Nową datą wyborów wójta gminy Tarnowiec jest… niedziela 9 maja, podobnie jak w Rzeszowie. 


ZOBACZ TAKŻE: Uniwersytet Rzeszowski przedłuża naukę zdalną. Co z innymi uczelniami?


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    przerażonypisior

    No tak.Notowania marne dla PiSu.Mimo zarzucenia miasta szczepionkami.Widmo krąży nad Rzeszowem.Widmo Brauna.