Reklama

Festiwal obietnic wyborczych trwa w najlepsze. Tym razem chodzi o sport

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Festiwal obietnic wyborczych trwa w najlepsze. Tym razem chodzi o sport - Zdjęcie główne

NA zdjęciu (od lewej): Marcin Warchoł, Konrad Fijołek i Witold Walawender | foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 6 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Sportu dwóch kandydatów na urząd prezydenta Rzeszowa postanowiło podzielić się z mieszkańcami swoimi planami odnośnie sportowych inwestycji. Marcin Warchoł obiecuje plaże i parki wodne, zaś Konrad Fijołek chce m.in. budowy ścieżek biegowych i lodowiska.

Nie ma co ukrywać, że kandydaci na prezydenta Rzeszowa mają w swoich programach podobne pomysły na rozwój infrastruktury sportowej w mieście. Każdy z uczestników „wyścigu” przekonuje mieszkańców, że w jego wizji Rzeszów będzie miastem „zielonym”, ekologicznym, przyjaznym środowisku itd. 


Nie inaczej jest w przypadku sfery sportowej miasta. Od wielu lat na pierwszym planie pojawia się problem związany z brakiem lodowiska, aquaparku czy chociażby odpowiednim zagospodarowaniem terenów wzdłuż Wisłoka. To, czego nie udało się przez te wszystkie lata zrealizować władzom miasta i radnym skutecznie „wyciągają” kandydaci w swoich kampaniach.

Konferencja Marcina Warchoła

Wtorkowa konferencja w Międzynarodowy Dzień Sportu Marcina Warchoła konkludowała w cztery obietnice wyborcze. Wiceminister sprawiedliwości zobowiązał się do realizacji swojego planu sportu, który zakłada stworzenie wodnego parku rozrywki na bulwarach, aquaparku, Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego, plaż miejskich oraz budowę ścieżek rowerowych.

- To ważne święto dla każdego z nas, bowiem sport jest elementem codzienności nas wszystkich, ponad wszelkimi podziałami! Wiem, że dla Państwa – wszystkich Rzeszowian – to ważny element życia. Szczególnie dziś, po roku pandemii, gdy przez panującą sytuację byliśmy zmuszeni zrezygnować z części aktywności, potrzebujemy odnowy, regeneracji, aktywności, świeżego powietrza i ruchu. Spotykam się z Państwem, aby podzielić się moją propozycją planu sportu dla Rzeszowa.

 - powiedział wiceminister sprawiedliwości. 

Podczas prezentacji sportowego planu wiceministrowali towarzyszyli: Brygida Sakowska-Kamińska (wielokrotna mistrzyni świata w akrobatyce sportowej), Jan Domarski  (piłkarz, zdobywca brązowego medalu na mistrzostwach świata w Niemczech w 1974), Marek Pieniążek (dyrektor zarządzający KS Developres Rzeszów S.A.), Szymon Grabowski (były trener Apklan Resovii Rzeszów), Henryk Rożek (trener koordynator Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej), Krzysztof Ignaczak (siatkarz, reprezentant Polski, Mistrz Europy - 2009, Mistrz Świata -2014), prof. dr hab. Stanisław Zaborniak (profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, badacz w zakresie szeroko pojętej kultury fizycznej).

- To dla mnie wielki zaszczyt móc zaprezentować moją sportową część programu obok tak wspaniałych, utalentowanych i uhonorowanych Rzeszowian, którzy swoimi sukcesami udowodnili, że ciężka praca przynosi efekty, dlatego są dziś dla nas – i dla mnie - inspiracją do realizacji stawianych celów.

- dodał Warchoł.

Konferencja Konrada Fijołka

Tego samego dnia w tym samym temacie wystąpił inny kandydat: Konrad Fijołek, wieloletni radny miasta. Zaczęło się od wyliczeń inwestycji, jakie miasto zrealizowało w ostatnich latach. Była mowa m.in. o istniejącej ścieżce biegowej na Bulwarach, na której rozbudowę ma być dołożone w budżecie miasta 1,3 mln zł.

- Chcemy wybudować więcej tych ścieżek. W tym „zielonym” pakiecie (projekt uchwały trafi na sesje rady miasta – przyp. red.) złożyliśmy propozycję kontynuacji budowy tej ścieżki. Chcemy, aby tę ścieżkę dokończyć i była to pierwsza ponad 2 km pętla. 

- tłumaczył Fijołek. 

Pojawił się także temat basenu na ul. Matuszczaka, którego remont ma zostać zakończony przyszłym roku. Była też mowa o Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej.

- W tej chwili na Stadionie trwają inwestycję związane z wymianą oświetlenia i murawy. Chcemy w najbliższym czasie wesprzeć rzeszowski żużel. Wzmocniliśmy finansowo sekcję i będziemy chcieli współpracować. 

- dodawał wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa

Na spotkaniu z dziennikarzami obecny był Witold Walawender, członek klubu radnych Rozwój Rzeszowa, którego szefem jest Konrad Fijołek. Mówił o Podkarpackim Centrum Lekkiej Atletyki, o które przez wiele lat walczyli kibice i działacze Resovii Rzeszów. 

- Klub Rozwój Rzeszowa mocno napierał na pana prezydenta i urzędników, aby ta inwestycja miała miejsce jak najszybciej. Jeżeli chodzi o powstanie lodowiska przy ul. Wyspiańskiego, to mocno o to zabiegamy u władz miasta. Wierzymy, że w tym roku i stadion i lodowisko będą realizowane.  

- tłumaczył Walawender. 

Daniel Kunysz, kolejny z członków Rozwoju Rzeszowa i prezes Stowarzyszenia Rowery Rzeszów zapewniał, że Konrad Fijołek od lat wspiera inwestycje rowerowe w mieście. Na dowód radny wspomniał m.in. o 160 km ścieżek rowerowych w mieście oraz o budowie trzech kładek rowerowych.

- Spokojnie mogę potwierdzić i rekomendować Konrada. Od wielu lat pomagał mi w kwestiach rowerowych. Mamy wspólne plany na dalszy rozwój dróg rowerowych. 

- tłumaczył Daniel Kunysz. 

Była także mowa o Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim i inwestycjach zrealizowanych w ramach głosowania mieszkańców oraz o stworzeniu nowej aplikacji

- Chcemy wprowadzić i wdrożyć centralną aplikację do rezerwowania terenów sportowych i rekreacyjnych. Tak, aby każdy miał pełną informacją, z jakiej infrastruktury w Rzeszowie może skorzystać. 

- informował Konrad Fijołek. 

Już na wstępie kandydat popierany przez opozycję parlamentarną dał jasno do zrozumienia, że pozostali kandydaci próbują „zawłaszczać” inwestycje oraz działania, które powstają lub zostały zainicjowane dzięki pracy Rady Miasta Rzeszowa. 

- Pewnie dzisiaj usłyszycie skoro innych zapewnień o tym  jak inni kandydaci chcą walczyć o sport. My chcemy pokazać, że za nami stoi wiarygodność. 

- przekonywał Konrad Fijołek. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy