Reklama

Punkt szczepień na hali Podpromie. Uruchomi go „Medyk”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Punkt szczepień na hali Podpromie. Uruchomi go „Medyk” - Zdjęcie główne

Parking pod Mostem Zamkowym i Hala Podpromie | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Miasto Rzeszów uruchamia wspólnie z Centrum Medycznym „Medyk” Punkt Szczepień Masowych, który będzie zlokalizowany w hali na Podpromiu. Urząd udostępni pomieszczenia, zaś sprzęt i kadry zabezpieczy „Medyk”.

Szczepienia mają być prowadzone nie w głównej hali, gdzie rozgrywane są mecze, ale w bocznej sali treningowej. Na początek planowane jest uruchomienie ośmiu pomieszczeń do szczepień, tzw. boksów. 


- To ważna dla mieszkańców miasta sprawa, dlatego staramy się działać szybko. Hala Podpromie z zapleczem parkingowym to dobry wybór na lokalizację takiego punktu. 

– mówi pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak.

Chcą szczepić 2 tys. osób dziennie

Na wtorkowym (6 kwietnia) spotkaniu omówiono wszystkie najważniejsze kwestie. 

- Wiemy, kto i za co odpowiada. Podzieliliśmy się zadaniami. Jest wola współpracy, chcemy zacząć jak najszybciej.

– deklaruje pełnomocnik prezydenta Henryk Wolicki, który koordynuje uruchomienie punktu szczepień.

Dodatkowo planowane jest uruchomienie szczepień w systemie drive thru. W tym systemie Centrum Medyczne „Medyk” chce uruchomić cztery punkty szczepień. To kiedy ruszą jest zależne od warunków pogodowych. 

W ramach wspólnie tworzonego punktu miasto udostępni pomieszczenia w hali oraz miejsce na parkingu, a także potrzebne do obsługi punktu np. krzesła, stoły oraz tzw. media. Z kolei „Medyk” zapewni sprzęt medyczny, boksy i kadrę medyczną. Punkt szczepień będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

-  Chcemy szczepić ok. 2 tys. osób dziennie. Gdy zostaną uwolnione szczepienia, czyli wszyscy, bez względu na wiek będą mogli się rejestrować, planujemy zwiększyć liczbę boksów do 16 i zwiększyć ilość szczepionych osób. 

– mówi Tomasz Brud – dyrektor ds. rozwoju z Centrum medycznego „Medyk”.

W otwarcie punktu zaangażowali się także żołnierze: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich oraz 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. Wojsko ma pomóc uruchomić punkt drive thru, a także w obsłudze mieszkańców. Straż Miejska ma wspierać obsługę punktu szczepień. Jego uruchomienie planowane jest w najbliższych dniach.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy