reklama

W Rzeszowie powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

W Rzeszowie powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE] - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie są gotowi do wiosennych nasadzeń. W planach mają m.in. zagospodarowanie nowych skwerów, na których powstaną tzw. ogrody kieszonkowe. Nowe aranżacje zieleni pojawią się na Placu Farnym i przy ul. Chmaja.
reklama

Projekty obu skwerów są już gotowe. Przygotowała je architekt krajobrazu Małgorzata Buczkowska, pracownik Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Wykonanie nowych aranżacji zieleni planowane jest na przełomie czerwca i lipca.


- Wszystkie projekty zieleni miejskiej wykonujemy sami, mamy pracowników, którzy są architektami krajobrazu. To obniża koszty i pozwala nam jak najlepiej wykorzystać miejską przestrzeń. 

– mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. 

Materiały Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Co poza ogrodami?

Oprócz dwóch parków kieszonkowych pojawią się także inne nowe aranżacje w Rzeszowie oraz dodatkowe nasadzenia na już istniejących zielonych terenach. W tym roku w obsadzie królować będą: róże, szałwie omszone, jeżówki purpurowe, rozchodniki okazałe i trawy ozdobne. 

Nie zabraknie też mnóstwa drzew i krzewów. Będą to m.in.: graby pospolite, klony, grusze drobnoowocowe, sosny górskie, jałowiec sabiński, berberys thunberga, rozplenica japońska, miskanty- chiński i cukrowy, hortensje bukietowe i ogrodowa, liatra kłosowa, turzyca sztywna, tawuła japońska, cis pospolity, trzcinnik ostrokwiatowy i krótkowłosy, trzmielina fortune’a.

Rośliny dostosowane będą do wymagających warunków miejskich, ale są tak dobrane pod względem kompozycyjnym, aby zapewniały atrakcyjny wygląd zieleńców przez cały rok. Dodatkowo wybierając gatunki roślin, miejscy specjaliści zajmujący się zielenią, położyli duży nacisk na to, aby było jak najwięcej roślin miododajnych.

- W ten sposób wzbogacamy bazę pokarmową dla pszczół, trzmieli, motyli i innych owadów zapylających, a to ważne dla nas wszystkich. 

– tłumaczy Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

W 2020 roku na terenach zieleni miejskiej, posadzonych zostało 28 000 drzew, krzewów, bylin, pnączy i traw ozdobnych. 

- Zachęcamy do odkrywania miejsc, w których zrealizowane zostały w latach ubiegłych nasze projekty. 

– mówi dyrektor Aleksandra Wąsowicz-Duch.


reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama