Reklama

Festiwal obietnic na os. 1000-lecia w Rzeszowie. Marcin Warchoł: „Zobowiązuję się pomóc ze skargami na firmę Res-Drob”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Festiwal obietnic na os. 1000-lecia w Rzeszowie. Marcin Warchoł: „Zobowiązuję się pomóc ze skargami na firmę Res-Drob” - Zdjęcie główne

Konferencja prasowa Marcina Warchoła | foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości i kandydat na prezydenta Rzeszowa, obiecał mieszkańcom osiedla 1000-lecia w Rzeszowie budowę placów zabaw, siłowni plenerowych, parkingu oraz zobowiązał się do rozwiązania problemów mieszkańców, którzy od lat walczą z firmą Res-Drob.

25 marca Marcin Warchoł spotkał się z mieszkańcami osiedla 1000-lecia w towarzystwie swojej rodziny. Tak wielu obietnic podczas jednej konferencji prasowej dawno nie usłyszeliśmy. 


Na początek place zabaw

- Jesteśmy na placu zabaw, na który często uczęszczam z dziećmi i zobowiązuję się do jego rozbudowy, dodatkowo stworzenia miejsca rekreacji dla dorosłych. Będzie to nowoczesny, multifunkcjonalny i sensoryczny plac zabaw. 

- tłumaczył wiceminister sprawiedliwości. 

To nie wszystko. Mieszańcom obiecano także budowę parkingu. 

- Brakuje miejsc parkingowych przy ul. Rycerskiej. Zobowiązuję się zbudować parking, tak, aby osoby przyjeżdżające do Szpitala Miejskiego czy do Urzędu Pracy mogły bez problemu zaparkować swój samochód. 

- oznajmił Warchoł. 

Nie zabrakło także deklaracji dotyczących uciążliwego zapachu wydobywającego się z siedziby firmy Res-Drob, będącego od wielu lat powodem do licznych protestów, organizowanych m.in.  przez Stowarzyszenie Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów. Przypomnijmy, że firma zajmuje się przetwórstwem drobiu. 

- Po trzecie, wreszcie, nasz piękny Dom Kultury przy ul. Kochanowskiego wymaga wsparcia kulturalno-oświatowo-artystycznego. Zobowiązuję się również pomóc mieszkańcom w rozwiązaniu problemu ze skargami na firmę Res-Drob - rozpoczął spotkanie kandydat na Prezydenta Rzeszowa.

- przekonywał kandydat. 

Wszystkie powyższe deklaracje były mocno zachwalane przez Mieczysława Doskocza, przewodniczącego rady osiedla 1000-lecia.

- Jeszcze raz to powtórzę, że cieszymy się, że pan przyszedł dzisiaj, żeby z nami się spotkać i wyrazić swoje przyrzeczenie, iż jeżeli zostanie pan prezydentem, to wspomoże nas pan w tym zakresie, o którym pan mówił. 

- oznajmił Doskocz.

Zobowiązanie do spotkania

W dalszej części konferencji Marcin Warchoł zobowiązał się, że zorganizuje spotkanie z przedstawicielami firmy Res-Drob, aby poruszyć temat wyprowadzenia firmy z centrum miasta w inny rejon, gdzie ich działania będą mniej uciążliwe dla mieszkańców.

Przypomnijmy jedynie, że mieszkańcy osiedla od wielu lat walczą o to, aby firma Res-Drob zmieniła swoją siedzibę. 


ZOBACZ TAKŻE: Czy prawy brzeg Wisłoka doczeka się inwestycji na miarę stolicy województwa? [WIZUALIZACJE]


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy