Reklama

Marcin Warchoł obiecuje mieszkańcom, że zbuduje w mieście kolejkę nadziemną [ZDJĘCIA, TRASA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa zapowiedział w obecności Tadeusza Ferenca, że zajmie się budową kolejki Monorail w stolicy województwa podkarpackiego. Na konferencji prasowej pokazał pismo, które czeka na podpis premiera RP oraz przedstawił przebieg tras, jakimi jednoszynowa kolejka miałaby podróżować przez miasto.

23 marca br. Marcin Warchoł poinformował, że wreszcie udało mu się zarejestrować komitet wyborczy. Wcześniejsze problemy wynikały z tego, że kandydatowi zależało na tym, aby komitet nazywał się Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Warchoła z Poparciem Tadeusza Ferenca


Problem z rejestracją komitetu

Państwowej Komisji Wyborczej nie spodobało się słowo "poparcie”, gdyż według PKW może ono dotyczyć jedynie stowarzyszenia lub partii, a nie osoby fizycznej. Ostatecznie komitet nazwano Komitet Wyborczy Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc – Dla Rzeszowa.

- „Dobra kontynuacja” to hasło, które będzie przyświecać mi w trakcie kampanii wyborczej. 18 lat wspaniałej prezydentury Pana Prezydenta Tadeusza Ferenca zmieniły Rzeszów. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że w nazwie komitetu wyborczego jest nazwisko największego gospodarza miasta w historii, jakim jest Pan Prezydent Tadeusz Ferenc. Dziękuję Panu Prezydentowi za poparcie mojej kandydatury na urząd prezydenta Rzeszowa.

 – mówił na wczorajszej konferencji poseł Marcin Warchoł.

„Rzeszów mój widzę ogromny”

Takimi słowami wiceminister sprawiedliwości rozpoczął konferencję prasową 24 marca przed Galerią Rzeszów. Po kilku zdaniach wstępu na ekranie umieszczonym na galerii została zaprezentowana wideo wizualizacja kolejki jednoszynowej Monorail, którą Marcin Warchoł obiecuje mieszkańcom Rzeszowa. 

- Mamy plan kolejki Monorail. Chciałbym, żeby biegła w kierunku Cieplińskiego. Następnie do Rejtana al. Piłsudskiego. Ta cała wizualizacja to tylko początek naszego filmu, którego kontynuację będziemy widzieli w dalszej części kampanii. 

- mówił Warchoł. 

Były członek Solidarnej Polski mówił o tym, że przygotował odpowiednie przepisy wspólnie z ministrem infrastruktury (Andrzej Adamczyk - przyp.red.). Mają one znaleźć się na biurku premiera RP, który musi swoim podpisem zatwierdzić ich ważność. Rodzi się zatem pytanie co o tej inwestycji sądzi Mateusz Morawiecki. Początkowo kandydat unikał odpowiedzi na to pytanie, gdy jednak dziennikarze zaczynali ponawiać pytanie, pojawiła się dość niejasna odpowiedź. 

- Pan premier wspiera rozwój naszego miasta.

- stwierdził krótko wiceminister sprawiedliwości. 

Szczegółów dotyczących terminu realizacji inwestycji nie podano. Wiceminister sprawiedliwości poinformował także, że jest na etapie rozmów z firmą, która miałaby budować wagony dla kolejki. Nie poinformowano kim jest tajemniczy inwestor. Według Warchoła budowa kolejki Monorail to koszt ok. 1 mld zł

- To będzie między 800 mln zł a 1 mln zł. Są już inwestorzy zainteresowani tego typu inwestycją. Jest cały szereg środków do pozyskania na ten cel. Są też środki unijne, po które chętnie będę sięgał. 

- wyjaśniał kandydat. 

Na czym stanęło miasto?

Przypomnijmy, że o budowie kolejki Monorail od wielu lat mówiły władze miasta Rzeszowa. Z ostatnich informacji, jakie podano jeszcze przed odejściem ze stanowiska Tadeusza Ferenca, wiadomo, że ówczesne władze miasta miały dwa nowe warianty tras. Pierwszy z nich to pętla o długości 16,5 km, która obsługiwałaby m.in. śródmieście i rzeszowskie osiedla. Drugi z pomysłów to wariant krzyżowy.

Miasto nawiązało także współprace z przedstawicielami firmy China Communications Construction Company Limited, którzy mieli pomóc w realizacji inwestycji. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy