Reklama

Marcin Warchoł promuje recykling i obiecuje budowę biogazowni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook: Marcin Warchoł

Marcin Warchoł promuje recykling i obiecuje budowę biogazowni - Zdjęcie główne

Na środku (przy mikrofonach): Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa | foto Facebook: Marcin Warchoł

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa, postanowił zachęcić w ramach kampanii społecznej do recyklingu oraz w ramach kampanii wyborczej obiecał mieszkańcom wybudować biogazownie, ponieważ, jak sam przyznał: „Nie ma nic piękniejszego niż śmieciarka, która przyjeżdża po śmieci i jest zasilana gazem wytwarzanym z tych śmieci”.

Na wczorajszej (17 marca) konferencji prasowej członek Solidarnej Polski (poseł ogłosił, że 10 lutego wystąpił z jej szeregów, wiceministrem sprawiedliwości pozostał) obiecał mieszkańcom Rzeszowa, że zapewni fundusze na budowę szpitala uniwersyteckiego, który Uniwersytet Rzeszowski planuje od kilku lat wybudować w Świlczy.  


"Spalanie śmieci jest passe"

Marcin Warchoł konferencje w Światowy Dzień Recyklingu zaczął od wrzucenia plastikowych nakrętek do pojemnika w kształcie serca przy Galerii Rzeszów. Poseł przyniósł też ze sobą ciasteczka umieszczone w biodegradowalnych paczkach, na których umieścił swoją podobiznę. 

Już w pierwszych słowach były poseł Solidarnej Polski ochoczo zachęcał do recyklingu. Kilka chwil później poznaliśmy kolejną obietnice - dotyczy ona budowy biogazowni. 

- Spalanie śmieci jest już passe. Powoduje różnego rodzaju komplikacje dla środowiska. Przetwarzanie, odzysk takich materiałów jak plastik, szkło, papier to jest nasza przyszłość.

- mówił Marcin Warchoł. 

Poseł przekonywał, że jeszcze przed rezygnacją Tadeusza Ferenca przygotowano umowę, w której zawarto sposób finansowania takiej inwestycji oraz wyznaczono działkę. Warchoł przekonywał, że był nawet inwestor, który chciał się podjąć realizacji takiego zadania. Jednak na podpis zabrakło czasu, bo były prezydent podjął decyzję o rezygnacji. Szczegółów zapisów nie podano, kandydat zasłaniał się tajemnicą handlową. 

- Zależy nam na tym, żeby to, co wyrzucamy, później do nas wracało. Możemy zrobić z tego biogaz, który możemy ładować później m.in. do autobusów CNG.

- tłumaczył wiceminister sprawiedliwości.

Kampania społeczna czy wyborcza?

Podczas konferencji mogliśmy wielokrotnie usłyszeć, że prowadzone przez posła działania mają charakter kampanii społecznej, a nie kampanii wyborcze.

- Pan prezydent przez 18 lat wyprowadził nasze miasto na pierwsze miejsce w wielu rankingach. Ze strony rady miasta nie spotkało go nawet zwykłe „dziękuje”. Ja o tym przypominam tym banerem, tą kampanią społeczną, którą realizuje. Proszę się nie martwić, komitet zostanie powołany lada dzień. 

- tłumaczył Warchoł. 

Dodajmy, że członkowie Rady Miasta Rzeszowa mają w planach uhonorowanie zasług Tadeusza Ferenca. Chcą to jednak zrobić w odpowiednim czasie, czyli pod koniec roku, w momencie nadawania tytułów Honorowego Obywatela Rzeszowa

Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że przekaz, jaki płynie z prowadzonych dotychczas działań, ma wymiar kampanii społecznej. W przypadku budowy szpitala Marcin Warchoł informował, że to on załatwi pieniądze, teraz, w trakcie Światowego Dnia Recyklingu przekonuje, że jeśli mieszkańcy postawią uczynić go prezydentem, to biogazownia zostanie wybudowana.

- Ja jestem gwarancją tego, że ta dobra kontynuacja zostanie utrzymana. Musimy być na pierwszy miejscu. Musimy być najlepsi. 

- mówił kandydat w nawiązaniu do hasła widniejącego na plakacie wiszącym na Galerii Rzeszów, który – zdaniem wiceministra - ma promować kampanię społeczną „dziękującą” byłemu prezydentowi za 18 lat ciężkiej pracy. 


rafal.bolanowski@korso.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy