Reklama

NIEOFICJALNIE: Nowe obostrzenia tuż-tuż. Ograniczą nam możliwość przemieszczania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

NIEOFICJALNIE: Nowe obostrzenia tuż-tuż. Ograniczą nam możliwość przemieszczania? - Zdjęcie główne

Mateusz Morawiecki | foto Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje, że w ciągu kilku najbliższych dni poznamy dodatkowe obostrzenia, jakie rząd nałoży na obywateli. Mowa między innymi o przemieszczaniu się jedynie w gronie osób bliskich i zmniejszeniu liczby osób w sklepach.

Premier RP Mateusz Morawiecki oznajmił, że z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w czwartek mogą być wprowadzone nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie.


- Nasi sąsiedzi z Czech, czy Niemiec wprowadzają nowe restrykcje. My również najpóźniej w czwartek wprowadzimy nowe obostrzenia na dwa tygodnie, aby przydusić wirusa raz jeszcze.

- oznajmił na wtorkowej (23 marca) konferencji prasowej w Wadowicach premier RP. 

Zdaniem premiera jedynym sposobem na powrót gospodarki do "normalności" jest całkowite zwalczenie epidemii, które mogą umożliwić szczepionek i zachowanie reguł bezpieczeństwa. W Wadowicach premier zapowiedział, że  w najbliższych 4-5 tygodniach otrzymamy 7 mln dawek szczepionek z harmonogramu dostaw. Od kwietnia do Polski mają trafić szczepionki firmy Johnson&Johnson.

Według informacji portalu Wirtualna Polska rozważane są różne scenariusze ograniczeń. Wśród nich pojawia się m.in.: zamknięcie marketów budowlanych, sklepów RTV/AGD, zmniejszenie liczby osób w sklepach, zmniejszenie liczby wiernych w kościołach, przemieszczanie się jedynie w gronie osób bliskich, czyli rodziny. Ostatnie rozwiązanie ma obowiązywać jedynie podczas Wielkanocy.

- Obyśmy się pomylili, oby za tydzień dwa, trzy ta krzywa się najpierw wypłaszczyła, a później żeby okazała się być w trendzie opadającym. Ale na wszelki wypadek musimy być dzisiaj gotowi do scenariuszy jeszcze trudniejszych.

- dodawał na konferencji prasowej premier. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy