Reklama

Uniwersytet Rzeszowski przedłuża naukę zdalną. Co z innymi uczelniami?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Uniwersytet Rzeszowski przedłuża naukę zdalną. Co z innymi uczelniami? - Zdjęcie główne

Jeden z budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rektor uczelni podjął decyzję o przedłużeniu obowiązku realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Podobna sytuacja tyczy się również pozostałych rzeszowskich uczelni.

Uniwersytet Rzeszowski w obliczu pandemii podejmuje wszystkie niezbędne środki do skutecznej walki z wirusem SARS-CoV 2. 7 kwietnia rektor uczelni w wystosowanym komunikacie przedłużył obowiązek nauki zdalnej do 18 kwietnia. Według wcześniej postanowień nauka na odległość miała obowiązywać jedynie do 9 kwietnia. 


- Do 18 kwietnia 2021 r. przedłużam obowiązek realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, tj. w formie zdalnej na wszystkich kierunkach (niezależnie od formy i trybu kształcenia).

- wyjaśnia rektor uniwersytetu prof. dr hab. Sylwester Czopek.

Od powyższej zasady obowiązują dwa wyjątki i dotyczą zajęć kształtujących umiejętności praktyczne na kierunkach: lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, elektroradiologii, dietetyce, fizjoterapii i ratownictwie medycznym oraz pracowni dyplomowych na ostatnim semestrze studiów.

- Zajęcia w ramach kształcenia doktorantów, na studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia od 10 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r. są realizowane w formie zdalnej.

- dodaje rektor. 

Biblioteka UR od 10 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r. będzie czynna z  zachowaniem reżimu sanitarnego, o ile przepisy nadrzędne lub wytyczne Rządu RP lub GIS nie będą stanowiły inaczej. W siedzibie UR mogą być także prowadzone badania naukowe z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jeżeli chodzi o pracę administracji UR w okresie od 10 do 18 kwietnia 2021 r., to kierownicy poszczególnych jednostek mają prawo organizować pracę podległych działów adekwatnie do sytuacji epidemicznej.

Co z innymi uczelniami?

Aktualnie obowiązek nauki zdalnej wprowadzono w pozostałych rzeszowskich uczelniach. 

- Od dnia 17 marca do dnia 3 maja 2021 r. wprowadzam na uczelni obowiązek realizacji wszystkich form zajęć dydaktycznych w trybie zdalnym. 

- informował rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Podobne ograniczenia obowiązują na terenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

- Na podstawie zarządzenia prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA nauka w takiej formie w semestrze letnim będzie organizowane aż do odwołania.

- czytamy w komunikacie uczelni. 

Na większości kierunków studiów WSIiZ zajęcia zaplanowane do realizacji w formie tradycyjnej, od 20 marca (sobota) do końca kwietnia br., będą realizowane zdalnie (wg dotychczasowego harmonogramu zajęć).

- To czy od maja wrócimy do zajęć realizowanych tradycyjnie, będzie zależało od sytuacji epidemicznej.

- przekonuje rektor WSIiZ, dr Wergiliusz Gołąbek.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy