Reklama

Kolejny polityk chce rzucić legitymacją partyjną przed wyborami na prezydenta Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Kolejny polityk chce rzucić legitymacją partyjną przed wyborami na prezydenta Rzeszowa - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Ciąg dalszy dywagacji dotyczących przyszłych kandydatów na stanowisko prezydenta Rzeszowa. Tym razem swoje „trzy grosze” do tematu postanowił dorzucić Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej, który do 2010 roku był członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

O możliwej kandydaturze Pawła Kowala na stanowiska prezydenta Rzeszowa pisaliśmy kilka dni temu. Okazuje się, że w ostatnim czasie poseł KO coraz częściej wspomina o stolicy innowacji, choć w 2019 roku wybrał start w wyborach parlamentarnych z krakowskiej listy


Urodzony w Rzeszowie polityk ma obawy, że politycy partii rządzącej nie tylko przejmą miasto, ale też mocno upolitycznią samorząd, w związku z czym poseł nie zastanawiał się długo i w rozmowie z Faktem, na pytanie o to, czy jest gotów rzucić legitymacją partyjną, odparł:

- Tak. Jednak nie jest to dla mnie kwestia mandatów, a zmiany trybu życia, wyjazdu na stałe do Rzeszowa. Taką decyzję mogę podjąć, oczywiście w uzgodnieniu ze swoją rodziną. Poza tym Rzeszów nie musi być sprawą lokalną.

- mówił Paweł Kowal w rozmowie z Faktem

Dodajmy, że już w trakcie konferencji prasowej, na której Tadeusz Ferenc ogłosił swoją rezygnację, Marcin Warchoł składał podobne deklaracje

- Zostawiam politykę warszawską i zrezygnuję z członkostwa w partii. 

- oznajmił wówczas członek Solidarnej Polski.

Reasumując, loteria trwa. Do tej pory nikt poza Konradem Fijołkiem, przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa, oraz Marcinem Warchołem nie wyraził otwarcie chęci startu w wyborach na stanowisko, które przez blisko 18 lat zajmował Tadeusz Ferenc. 

Pewne jest też, że swojego kandydata wystawi Prawo i Sprawiedliwość

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy