Reklama

Mamy kolejnego kandydata na stanowisko prezydenta Rzeszowa?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.pawelkowal.pl

Mamy kolejnego kandydata na stanowisko prezydenta Rzeszowa? - Zdjęcie główne

foto www.pawelkowal.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów „Rzeszów stanie się niedługo widownią najważniejszej batalii politycznej w Polsce. Wszystkie ręce na pokład!” – pisze w mediach społecznościowych Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. Czy to oznacza, że mamy kolejnego kandydata na stanowisko prezydenta stolicy województwa?

Chęć startu w wyborach na stanowisko prezydenta Rzeszowa wyraził już Maciej Masłowski (były rzeszowski poseł Kukiz'15), Marcin Warchoł (Solidarna Polska) oraz Konrad Fijołek (Rozwój Rzeszowa).


Niewykluczone, że do batalii o zajmowane przez prawie 18 lat stanowisko przez Tadeusza Ferenca dołączy Ewa Leniart (Prawo i Sprawiedliwość), Wiesław Buż (Lewica) oraz Grzegorz Braun (Konfederacja).

Paweł Kowal na prezydenta Rzeszowa ?

Dzisiaj do listy możliwych kandydatów dołącza również Paweł Kowal, małopolski poseł Koalicji Obywatelskiej. Wszystko za sprawą poniższego wpisu w mediach społecznościowych na tle Pomnika Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Kowal (@pawelkowal.pl)

Paweł Kowal nie jest związany politycznie z Rzeszowem. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku, gdy ze startu zrezygnował Tadeusz Ferenc, poseł KO nie zgodził się „wskoczyć” na jego miejsce. Wybrał wówczas start z listy w Krakowie. 

Kim jest Paweł Kowal?

Jego powiązanie z Rzeszowem ma charakter rodzinny. To właśnie w stolicy innowacji ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego i działał jako przewodniczący w Radzie Młodzieży Rzeszowa. 

Paweł Kowal jest z wykształcenia historykiem i politologiem.  W 2005 roku kierował biurem prasowym prezydenta Warszawy. Do 2010 roku był członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Potem w 2011 r. stworzył partię "Polska Jest Najważniejsza", a w 2013 roku związał się z partią Jarosława Gowina – Polska Razem. 

W lipcu 2019 ogłosił swój start w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej z pierwszego miejsca w okręgu krakowskim. Uzyskał mandat poselski, otrzymując 76 720 głosów.

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy