Reklama

Dominik Łazarz: wybory prezydenckie w Rzeszowie były kluczowe. Możliwe użycie Pegasusa wobec Konrada Fijołka mnie nie dziwi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dominik Łazarz: wybory prezydenckie w Rzeszowie były kluczowe. Możliwe użycie Pegasusa wobec Konrada Fijołka mnie nie dziwi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Komentarz W czwartek, 6 grudnia, pisaliśmy o możliwości użycia systemu Pegasus wobec ówczesnego kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa - Konrada Fijołka. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sztab wyborczy mógł być podsłuchiwany. Doniesienia te komentuje Dominik Łazarz, doradca ds. marketingu politycznego z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Niespodziewana rezygnacja ze stanowiska poprzedniego prezydenta Rzeszowa spowodowała, że stolica Podkarpacia stała się w 2021 roku jednym z głównych miejsc w Polsce w odniesieniu do kampanii wyborczej. W Prawie i Sprawiedliwości była świadomość, że przegrana w stolicy województwa podkarpackiego, nazywanego „bastionem PiS”, może być początkiem upadku władzy skrajnej prawicy w Polsce.

Z tego powodu domniemania o możliwości stosowania Pegasusa wobec Konrada Fijołka, który był kandydatem na Prezydenta Rzeszowa wszystkich kluczowych sił opozycyjnych w Polsce, wcale mnie nie zdziwiły. Z doniesień medialnym wiemy, że podsłuchiwano m.in. szefa kampanii głównej partii opozycyjnej w wyborach ogólnopolskich w 2019 roku, więc powstaje pytanie, czy takich samych środków nie zastosowano w tak ważnych wyborach jak te w Rzeszowie?

Warto dodać, że stosowanie takich środków dla podsłuchiwania konkurentów politycznych jest wbrew zasadom demokracji, a tym samym wartościom, na jakich zbudowana jest UE, której jesteśmy członkiem. Moim zdaniem to jest kolejny przykład na to, że władza oddala nas od standardów krajów europejskich.

 Dominik Łazarz, doradca ds. marketingu politycznego i ekspert ds. UE Europe Direct przy WSIiZ w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy