Reklama

Makabryczna zbrodnia w Sędziszowie Małopolskim. Jest pierwszy wyrok sądu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Jest pierwszy wyrok sądu w sprawie zabójstwa mieszkańca Sędziszowa Małopolskiego. Do dramatycznych wydarzeń doszło pod koniec listopada ubiegłego roku.

Przed rokiem, 30 listopada, w godzinach popołudniowych, dyżurny policji z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, został zaalarmowany o znalezieniu zwęglonych zwłok w Boreczku, pod Sędziszowem Małopolskim. Okazało się, że było to ciało Andrzeja B., mieszkańca tego miasta. 

Zabójstwo w Sędziszowie Małopolskim. Zbrodnia doskonała

Żona Andrzeja B. już dzień wcześniej niepokoiła się niewracającym do domu mężczyzną. Okoliczności, w jakich zginął mąż kobiety, są druzgocące. 

Zamordowany mężczyzna spędzał upojne chwile "przy kieliszku" ze swoimi kolegami. Niestety alkoholowa libacja przekształciła się w nieporozumienia.

- W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami, doszło do sprzeczki, podczas której 29-latek uderzył kolegę w głowę, a gdy ten upadł na podłogę, dusił go, powodując jego zgon

- opisuje tragiczne wydarzenie ropczycka policja.

Sławomir Z., 29-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, po zbrodni postanowił ukryć ślady przestępstwa. Wywiózł ciało swojego kolegi do lasu w pobliskiej miejscowości i tam je podpalił. Na zwłoki natrafiło przypadkowe małżeństwo, spacerujące po zagajniku.

Koledzy współwinni, byli świadkami śmierci

Sławomir Z. nie działał sam. Według ustaleń śledczych w zbezczeszczeniu zwłok, poprzez ich spalenie, czynnie uczestniczył Kamil Ł. Przy wspólnym stoliku z alkoholem siedzieli także Michał K. oraz Michał B. Pomimo, że byli świadkami tragicznej śmierci mężczyzny, nie zdecydowali się oni na zaalarmowanie służb ratunkowych i policji.

Sławomir Z. planował opuścić kraj. Dzięki szybkim działaniom policji mężczyznę udało się jednak zatrzymać. 

Pierwszy wyrok sądu w sprawie zabójstwa w Sędziszowie Małopolskim

Przygotowanie aktów oskarżenia trwało do połowy sierpnia bieżącego roku. 16 sierpnia do Sądu Okręgowego w Rzeszowie trafiły akty oskarżeń przeciwko całej czwórce kolegów Andrzeja B. 

- Oskarżonemu Sławomirowi Z. zarzuca się m.in. dokonanie zabójstwa Andrzeja B. poprzez uduszenie, a następnie dopuszczenie się wspólnie z Kamilem Ł. zbezczeszczania jego zwłok poprzez spalenie. Michałowi K. oraz Michałowi B., którzy byli obecni przy tym, jak Sławomir Z. zaatakował, a następnie dusił pokrzywdzonego, zarzucono natomiast zaniechanie udzielenie mu pomocy w sytuacji, gdy ten znajdował się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia

- poinformował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Michał B., który został oskarżony o nieudzielenie pomocy i niewezwanie służb ratunkowych, został skazany 28 października przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawy pozostałej trójki oskarżonych trwają. Sławomirowi Z., zabójcy, grozi dożywocie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy