Reklama

Parafianie bronią księdza oskarżanego o pedofilię! Poseł PiS: - Ludzie mediów powielają oszczercze artykuły! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Parafianie bronią księdza oskarżanego o pedofilię! Poseł PiS: - Ludzie mediów powielają oszczercze artykuły! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Caritas, Akcja Katolicka oraz Rada Parafialna Parafii Dąbrówka - Gamrat napisały do naszej redakcji list w obronie księdza oskarżanego przez jednego z mieszkańców Tarnobrzega o pedofilię. - Stajemy murem za księdzem proboszczem, który jest dobrym człowiekiem, w sposób nienaganny wypełnia swoją misję kapłańską - piszą. Osobie, która oczernia duchownego grożą możliwymi krokami prawnymi i dodają, że chyba cierpi na zaburzenia psychiczne. Do obrony duchownego dołączyła poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Teraz głos zabrali wierni z parafii gdzie obecnie duchowny jest proboszczem.

Poniżej list, jaki do nas wysłali:

"W ostatnich dniach nasz Ksiądz Proboszcz (imię i nazwisko duchownego) został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony przez mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna ten umieścił wpis na Facebooku, w którym usiłuje wmówić czytającym, że nasz Ksiądz Proboszcz zachowywał się niewłaściwie na lekcjach religii, gdy przygotowywał jego klasę do pierwszej Komunii Świętej.

Z wszystkich umieszczonych tam insynuacji nic się nie zgadza z rzeczywistością. Np autor wpisu twierdzi, że Ksiądz został pospiesznie przeniesiony na inną parafię, tuż po Komunii Św. w 1986 roku. Otóż Ksiądz pracował tam jeszcze dwa lata, czyli do 1988 roku, czyli w sumie 4 lata, co było wyjątkowe w tamtym czasie, gdyż wikariusze kierowani byli co dwa lata na inne parafie. Ponieważ dobrze się tam sprawował i zapowiadał, miał propozycję studiów na KUL-u, co było wielkim wyróżnieniem. Nie było też biurek katedralnych, o których pisze oszczerca, bo salki były zorganizowane na holu i za biurko służyła ławka szkolna. Ponadto Ksiądz Proboszcz, nigdy nie miał zwyczaju siedzieć za biurkiem, ale chodził po klasie i tak jest do dzisiaj. 

Nie może być zgody na to, aby dorosły mężczyzna swoje subiektywne, dziecięce wyobrażenia traktował jako dowody i publikował je bezkarnie wraz z wizerunkiem kapłana w mediach społecznościowych. Chyba, że ten mężczyzna cierpiał wtedy lub cierpi teraz na zaburzenia psychiczne. Dlatego zostaną podjęte kroki prawne przeciwko oszczercy po przygotowaniu ich przez kancelarię prawną.

Informujemy, że: NASZ KSIĄDZ PROBOSZCZ JEST NIEWINNY I NIE ZROBIŁ NICZEGO ZŁEGO!

Nasz Ksiądz Proboszcz (tutaj imię i nazwisko księdza) jest kapłanem od 36 lat. W każdej parafii pracował z całym oddaniem i zaangażowaniem i nie ma na niego żadnej skargi w Kurii. W naszej Parafii Dąbrówka - Gamrat jest już 11 lat i cieszy się nieposzlakowaną opinią. STAJEMY MUREM ZA KSIĘDZEM PROBOSZCZEM, który jest dobrym człowiekiem, w sposób nienaganny wypełnia swoją misję kapłańską i od lat opiekuje się chorym Księdzem emerytem - Prałatem Stanisławem Ulaszkiem jak własnym ojcem. 

Ksiądz Proboszcz jest bardzo dobrym nauczycielem religii i jesteśmy w posiadaniu bardzo pozytywnych opinii i ocen pracy złożonych przez dyrektorów szkół w których pracuje. Przesłane nam również zostały bardzo dobre opinie dyrektorów szkół, w których wcześniej pracował przez 10 lat w Parafii Polany i 7 lat w Parafii Sękowa. Nikt nigdy nie był świadkiem jakiegoś dwuznacznego zachowania Księdza. 

Ksiądz Proboszcz bardzo boleśnie przeżywa tę nagonkę na jego osobę i to, że jeden z jego byłych uczniów postąpił tak haniebnie. 

Prosimy o modlitewne wsparcie Księdza Proboszcza. 

Prosimy też o modlitwę za nieprzyjaciół Kościoła świętego, o łaskę nawrócenia dla nich, aby przestali tworzyć fałszywe świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

Caritas, Akcja Katolicka, Rada Parafialna Parafii Dąbrówka - Gamrat"

POSEŁ W OBRONIE

Do grupy osób broniących proboszcza dołączyła także poseł Prawa i Sprawiedliwości Maria Kurowska.

- Ludzie z mediów powielają jeden po drugim oszczercze artykuły... mimo że Ksiądz Proboszcz jest czysty jak łza. Co musi się stać, aby przyszło opamiętanie i nawrócenie? Pandemia to jak widać za mało, gdy człowiek człowiekowi wilkiem.

- napisała na swoim Facebooku poseł PiS.

Na obecnym etapie dochodzenia ksiądz nadal może pełnić swoje obowiązki duszpasterskie. Wiemy, że duchowny zaprzeczył stawianym mu zarzutom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE