Reklama

Miliony złotych za chryzantemy! Jest pomoc dla podkarpackich sprzedawców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: FB Lucjusz Nadbereżny

Miliony złotych za chryzantemy! Jest pomoc dla podkarpackich sprzedawców - Zdjęcie główne

foto FB Lucjusz Nadbereżny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla handlujących kwiatami "czas żniw" to przede wszystkim okres na przełomie października i listopada. Wystarczy jednak jedna decyzja Premiera RP Mateusza Morawieckiego - dodatkowo podana na kilka godzin przed zamknięciem cmentarzy - i ci wszyscy handlarze mogli zapomnieć o takim zarobku jak rok wcześniej. Teraz czekają na pomoc finansową.

O tym jak nerwy puściły handlującym kwiatami przed podkarpackimi bramami nekropolii pisaliśmy ponad dwa tygodnie temu. Część samorządów postanowiła działać "na własną rękę" i wykupywała od handlarzy kwiaty, które tak jak w Stalowej Woli ozdobiły miejskie tereny. Podobnie uczynił prezydent Przemyśla. Wiele kwiatów znalazło się na cmentarzach wojskowych.

Teraz przychodzi pora na działanie ze strony rządu. Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa odpowiadała za przyjmowanie wniosków od sprzedawców i hodowców. 

Okazuje się, że najwięcej wniosków złożono w powiatach rzeszowskim, jarosławskim i krośnieńskim. W pozostałych powiatach było to kilkanaście wniosków o pomoc. Razem zgłoszono ponad 100 tysięcy chryzantem doniczkowych i około 4 tysięcy ciętych. Pieniądze za niesprzedane chryzantemy sprzedawcy i hodowcy otrzymają do końca tego roku. Sprzedawcy dostaną 20 złotych za sztukę chryzantemy doniczkowej oraz 3 złote w przypadku kwiatów ciętych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE