Reklama

Handlarze kwiatami czują się oszukani: - "W d***e mamy taki rząd"! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Handlarze kwiatami czują się oszukani: - "W d***e mamy taki rząd"! [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Decyzja o zamknięciu cmentarzy jest racjonalna, a z perspektywy nas wszystkich powinna być rozumiana – powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Tylko czy ktoś pomyślał o tych wszystkich, którzy cały rok czekają, aby sprzedać chryzantemy? Załadowali kwiaty na samochody i wyruszyli, aby je sprzedać. Teraz zostali z niczym, a nawet pozostawili kwiaty na chodnikach.

Dla handlujących kwiatami "czas żniw" to także okres na przełomie października i listopada. Wystarczy jednak jedna decyzja Premiera RP Mateusza Morawieckiego - dodatkowo podana na kilka godzin przed lockdownem - i ci wszyscy handlarze mogą zapomnieć o takim zarobku jak rok wcześniej. Dla nich jest to często "być albo nie być". Jednak nasz rząd ma to do siebie, że lubi denerwować kolejne grupy społeczne. Nie tak dawno mój kolega powiedział mi w rozmowie telefonicznej: - Do tej pory PiS też denerwował poszczególne grupy społeczne, ale stały one w kolejce i metodą wyboru było: teraz zdenerwujemy tych, a potem tych. Tym razem jest inaczej, mamy kumulację.


Czytaj także:


 

Właśnie, mamy kumulację i do grona rolników, kobiet, przedsiębiorców, przeciwników "fałszywej pandemii", nauczycieli, branży fitness i gastronomii dołączyli zwykli handlarze. Szybkie wyjście na tarnobrzeskie cmentarze w piątkowy wieczór to mnóstwo rozmów właśnie z tymi osobami, które "na szybko" sprzedawały kwiaty i znicze. Co usłyszałem - od delikatnych tekstów: "Co mam z tym zrobić?", "Nie sprzedam tego wszystkiego", po mocne: "W d***e mam taki rząd", "PiS OFF", "Panie Premierze proszę kupić te wszystkie kwiaty!" i tak dalej...

Efekt decyzji rządu na poniższym filmie. Porzucone kwiaty przy jednym z sanockich cmentarzy.

Co można zrobić? Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun zaapelował o kupowanie kwiatów w kolejnych dniach, tak aby handlarze nie mieli strat. Z kolei włodarz Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zdecydował o zakupie przez samorząd miasta Stalowej Woli chryzantem od hodowców kwiatów i sprzedawców mających miejsca handlowe, przyznane przez miasto, przy cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli. Kwiaty te zostaną nasadzone przez Miejski Zakład Komunalny.

Pod tym wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy pozytywnych, ale opozycja i tak "wbijała szpilki". Na przykład: "Wszystko oczywiście z pieniędzy publicznych. Najpierw zabrania się odwiedzania cmentarzy a teraz ratuje się sytuację sprowokowaną własnymi działaniami. Prawdą jest, że socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju."

Były miejski radny Daniel Hausner napisał na Facebooku tak:

- Z całym szacunkiem ale Stalowa Wola nie ma prezydenta tylko polityka! Gest jak najbardziej słuszny ale czy zgodny z prawem? Mimo wszystko gratuluje próby pomocy tym przedsiębiorcom którzy zostali pozostawieni sami sobie prze rząd!

Damian Marczak, radny Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego:

- Pomimo dobrych chęci jest to zwykły interwencjonizm i chęć przykrycia zbyt późnej decyzji Rządu! To nie są zadania samorządu! Jak uzasadni Pan te zakupy?! Widzę, że nie wierzy Pan w obietnice tarczy dla tej grupy przedsiębiorców. Proszę kupić karnety na siłownie i rozdać członkom WOT, wykupić posiłki w lokalnych restauracjach dla głodnych ... Jeżeli uważa Pan, i słusznie, że to zła decyzja Rządu to proszę za swoje kupić ile pan uważa kwiatów i zniczy w ramach akcji, które prowadzone są w całym kraju aby pomóc tej grupie a nie znowu za pieniądze podatników robi sobie PR!

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Fryderyk Kapinos zaapelował na swoim Facebooku: - Okażmy gest solidarności dla przedsiębiorców i sprzedawców, kupując u nich przez cały listopad chryzantemy i znicze.

Oczywiście Premier RP już zapowiedział, że handlarze będą mogli liczyć na wsparcie finansowe. Czekamy zatem na szczegóły tej "tarczy". Na koniec nie ma co dyskutować nad samą decyzją o zamknięciu cmentarzy, bo biorąc wymiar epidemiologiczny jest ona słuszna. Tylko czy nie można było tego ogłosić nieco wcześniej?


Czytaj także:


 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE