Reklama

Podobno tak nie można się zakazić COVID-19! Nowe rekomendacje naukowców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Podobno tak nie można się zakazić COVID-19! Nowe rekomendacje naukowców - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Nie musimy już regularnie czyścić klamek, siedzeń i innych powierzchni, które teoretycznie mogą być siedliskiem koronawirusa. Po ponad roku trwania pandemii zmieniono rekomendacje w tej kwestii.

Wracając z zakupów wiele osób nerwowo i szybko dezynfekuje opakowania produktów spożywczych. Codziennością jest widok osób, które odkażają co jakiś czas powierzchnie w urzędach, albo miejscach użyteczności publicznej. Absurdem jest na przykład odkażanie bramek w przerwach spotkań piłki ręcznej. Tymczasem nie jest to do końca potrzebne - taki wniosek płynie z najnowszych rekomendacji naukowców.

CZYTAJ TAKŻE:

Pamiętacie jak wielu ekspertów ostrzegało, że wirus może przetrwać kilka dni na plastiku lub stali. Amerykańskie Centra Zapobiegania i Kontroli Chorób (Centers for Disease Control and Prevention - CDC) podkreślało, że jeśli ktoś dotknie jednej z tych skażonych powierzchni, a potem oczu, nosa lub ust - może zostać zarażony! Okazuje się, że naukowcy nie mieli racji. CDC określiło teraz, że ryzyko zarażenia się wirusem po dotknięciu zanieczyszczonej powierzchni wynosi mniej niż 1 na 10 tysięcy. Nie ma dowodów na to, że ktoś kiedykolwiek zaraził się COVID-19 przez dotknięcie skażonej powierzchni. Wirus rozprzestrzenia się w powietrzu, a nie przez dotykanie różnych przedmiotów. Oczywiście jest ryzyko takiego zakażenia, ale musi się na to złożyć wiele czynników.

Pamiętajmy wciąż o prawidłowym myciu dłoni kiedy wracamy do domu. Nowe wytyczne nadal wskazują, że jeśli ktoś jest chory na COVID-19, to miejsce w którym przebywał powinno zostać wywietrzone, wyczyszczone i być może również zdezynfekowane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy