Reklama

Jedna igła dla wielu pacjentów? Szczepienia preparatem J&J w Rzeszowie? Kolejna odsłona afery szczepionkowej!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jedna igła dla wielu pacjentów? Szczepienia preparatem J&J w Rzeszowie? Kolejna odsłona afery szczepionkowej! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 W mediach pojawiły się informacja, że w Rzeszowie pacjenci są szczepieni preparatem Johnson & Johnson. Oficjalnie do Polski ma on trafić dopiero w przyszłym tygodniu. Co na to ministerstwo zdrowia? Następny wątek afery to rzekome używanie jednorazowych igieł przy wielu szczepieniach?!

Ciąg dalszy afery szczepionkowej. Na antenie radia RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany o szczepienia w Rzeszowie preparatem Johnson & Johnson.

CZYTAJ TAKŻE:

Prezes Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie - Stanisław Mazur - podkreślił, że to właśnie na Podkarpaciu mają się odbyć badania kliniczne tej szczepionki. Co ciekawe rząd jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, gdzie mają się odbyć takie badania. Ta szczepionka trafi do Polski w następnym tygodniu. Co na to minister zdrowia?

- Inne szczepienia mogłyby być dopuszczone w ramach badań klinicznych, które prowadzi nie rząd, a producenci. Ale w tej chwili nie ma takiej sytuacji. Ani Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, ani firma J&J nie potwierdzają, żeby szczepienia w ramach badań klinicznych miały się odbywać w Polsce. Dopiero jest wniosek taki złożony. To oznaczałoby, że to szczepienie wtedy odbywałoby się poza protokołem, czyli nielegalnie.

- mówił minister w programie "Poranna Rozmowa RMF FM". Narodowy Fundusz Zdrowia ma skontrolować czy szczepienia w Rzeszowie przebiegały do tej pory zgodnie z prawem.

IGŁA UŻYWANA WIELE RAZY

Zresztą już pojawił się kolejny wątek. Na portalu wp.pl napisano o tym, że dziennikarze dotarli do korespondencji dr Stanisława Mazura, prezesa Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie, ze swoimi pracownikami. Wynika z niej, iż prezes polecił wielokrotne używanie strzykawek jednorazowych przy podawaniu szczepionki. Zaznaczył jednak, aby wymieniać igły, których zapas był wystarczający.

Szef Medyka na stronie internetowej placówki opublikował oświadczenie w tej sprawie:

- W odpowiedzi na artykuł zamieszczony na wp.pl autorstwa Mariusza Gierszewskiego pt: "Szczepienia w Rzeszowie. Jednorazowe strzykawki wykorzystano wielokrotnie? Było polecenie, szybko odwołane", informujemy, że przedstawione w nim informacje są nieprawdziwe i naruszają dobra osobiste spółki Centrum Medyczne Medyk sp. z o.o. sp. k., jej pracowników i osób nią zarządzających. Zapewniamy, że wszystkie szczepienia w placówkach Centrum Medycznego Medyk odbywają się zgodnie z przepisami i zaleceniami i procedurami medycznymi, w tym w zakresie wykorzystania strzykawek. Szczepienia przeprowadza przeszkolony i wykwalifikowany personel (lekarze i pielęgniarki z uprawnieniami), zapewniając wysoki poziom obsługi pacjenta i zachowując pełne standardy bezpieczeństwa. W naszych placówkach nigdy nie doszło do wielokrotnego wykorzystywania strzykawek i informacje w tym zakresie są nieprawdziwe. Takie nieprawdziwe i niesprawdzone informacje, jak w przedmiotowym artykule, w okresie panującej pandemii prowadzą do zniechęcenia społeczeństwa do szczepienia, czego jako podmiot leczniczy i osoby wykonujące zawody medyczne nie możemy aprobować. Wskazujemy, że będziemy podejmować odpowiednie środki prawne w celu obrony naszych interesów i dóbr osobistych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy