Reklama

Kiedy czeka nas powrót do „normalności”?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Kiedy czeka nas powrót do „normalności”? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o walkę z koronawirusem i luzowanie obostrzeń stwierdził, że najwcześniej powrót do tzw. normalności będzie możliwy w wakacje: Czwarta fala, jeżeli się pojawi, to ze względu na zbudowaną odporność oraz dzięki programowi szczepień nie będzie już miała takich rozmiarów jak fale poprzednie – stwierdził Adam Niedzielski.

Istnieje cień nadziei, że najbliższe wakacje, przynajmniej w pewnym zakresie, będą przypominały te sprzed dwóch lat. Jeżeli ilość zakażeń spadnie, a szczepienia pójdą po myśli Ministerstwa Zdrowia, to niewykluczone, że aktualnie panujące obostrzenia zostaną do pewnego stopnia zniesione. 


- Myślę, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Nowy rok szkolny powinien się rozpocząć normalnie od września. 

– wyjaśniał szef resoru zdrowia w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

Ale…

Nawet sprawnie przeprowadzony program szczepień oraz niska ilość nowych przypadków zakażeń może być niewystarczającym powodem do luzowania obostrzeń. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia plany może pokrzyżować wystąpienia nowej mutacji wirusa. 

- Mówimy potocznie o kolejnych falach koronawirusa, ale w istocie są to już tak daleko zaawansowane mutacje, że mamy do czynienia ze zdecydowanie różniącymi się chorobami. Kolejne wersje wirusa mogą się wyrwać spod kontroli, niekoniecznie muszą poddawać się działaniu szczepionek, niekoniecznie muszą w ten sam sposób zakażać, mogą też mieć różną śmiertelność.

- przyznaje Adam Niedzielski.

Minister zdrowia przyznał, że o pełnym powrocie do normalności nie ma mowy

- Ten dżin w postaci koronawirusa nie zniknie w najbliższym czasie. Będzie miał kolejne mutacje. Miejmy nadzieję, że uda nam się sprowadzić zagrożenie do poziomu, który prezentuje grypa. 

- podsumował minister Niedzielski.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy