Reklama

Potężny wyciek danych osobowych z Facebooka stał się faktem! OSZUŚCI mają nową metodę!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Potężny wyciek danych osobowych z Facebooka stał się faktem! OSZUŚCI mają nową metodę! - Zdjęcie główne

foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dane aż 533 milionów użytkowników Facebooka pojawiły się na jednym z hakerskim forów. Wśród nich znalazły się dane blisko 2,7 miliona użytkowników z Polski. Jest możliwość sprawdzenia czy stałeś się celem ataku. Pojawił się też nowy sposób wyłudzania pieniędzy... "na mandat karny".

Potężny wyciek danych osobowych z Facebooka. W rękach hakerów znalazły się informacje 533 milionów użytkowników serwisu, z czego blisko 2,7 miliona Polaków. Zdaniem Rzecznika Finansowego dane, których wyciek ujawniono kilka dni temu, mogą służyć jako narzędzie do kradzieży tożsamości lub przełamania innych zabezpieczeń. Rzecznik przypomina, że w przypadku wystąpienia nieautoryzowanej transakcji płatniczej należy ten fakt niezwłocznie zgłosić bankowi wraz z wnioskiem o zwrot środków, a także równolegle złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa najbliższej jednostce policji.

CZYTAJ TAKŻE:

Jak sprawdzić czy staliśmy się celem ataku? Kliknij w link i wpisz swój numer telefonu. Poprawny format powinien wyglądać w taki sposób +48XXXYYYZZZ. Potem pojawi się stosowny komunikat.

Portal niebezpiecznik.pl poinformował o nowej formie wyłudzania pieniędzy. Polacy otrzymują SMS-y informujące ich o niezapłaconym mandacie karnym w wysokości 10 zł i skierowaniu sprawy do sądu w przypadku jego nieuregulowania

- Nadawca: MandatKarny. Informujemy o niezaplaconym mandacie karnym. Dnia 12.04.2021 sprawa zostanie skierowana do sadu. Kwota mandatowa: 10,00 PLN.

Co dalej? Kliknięcie w link znajdujący się w SMS przenosi ofiarę na fałszywą stronę udającą bramkę płatności PayU. Wybierasz swój bank i jeśli nie widzisz, że jesteś oszukiwany to podajesz kody SMS. Umożliwia to atakującym kradzież środków z naszego konta. Ostrzegamy! Nie dajcie się na to nabrać, a jeśli już tak się stanie to jak najszybciej zadzwoń na infolinię swojego banku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy