Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W meczu 11. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Stal Mielec pokonała Zagłębie Lubin 4:2. Fani biało-niebieskich mieli powody do radości, bo podopieczni Adama Majewskiego pokazali charakter i zdobyli niezwykle cenne trzy punkty.

Piłkarze Stali Mielec oraz Zagłębia Lubin w poniedziałkowy wieczór stworzyli ciekawe widowisko przy Solskiego.

PGE FKS STAL MIELEC - ZAGŁĘBIE LUBIN 4:2 (1:2)

4:2 - Marcin Flis 75'

Fani mieleckiej Stali wiedzą, że przed biało-niebieskimi seria niezwykle ważnych i trudnych spotkań. Dlatego zdobycie punktów w starciu z Zagłębiem było podstawą do tego, aby z większym optymizmem spoglądać w przyszłość. Wszystko zaczęło się bardzo dobrze, bo w 14 minucie dośrodkowanie Grzegorza Tomasiewicza z prawego skrzydła było skuteczne. Mateusz Mak wyskoczył do piłki, uprzedził Dominika Hładuna i uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców. Wielka szkoda, że Stal nie utrzymała tego prowadzenia zbyt długo. Najpierw Rafała Strączka pokonał Erik Daniel, a tuż przed przerwą do własnej bramki trafił Krystian Getinger.

W drugiej połowie Stal rzuciła się do odrabiania strat i zaliczyła udane minuty. Najpierw w polu karnym sfaulowany został Maksymilian Sitek, a jedenastkę na gola zamienił Tomasiewicz.

10 minut później było już 3:2 dla Stali! Wrzutka Getingera z rzutu wolnego była udana i Mak świetnie zachował się w polu karnym lubinian i dopełnił formalności.

Biało-niebiescy z zimną krwią wykorzystywali nadarzające się okazje. Na 15 minut przed końcem meczu Getinger wrzucił kolejne "ciasteczko" ze stałego fragmentu gry i Marcin Flis uderzył piłkę głową tak, że futbolówka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Na trybunach zapanowała radość. W 80 minucie w szesnastce wycięty został Fabian Piasecki. Sam poszkodowany chciał wymierzyć sprawiedliwość, ale Hładun wybronił jego uderzenie z rzutu karnego. Więcej goli już w tym spotkaniu nie padło, a podopieczni Adama Majewskiego mogła się cieszyć razem ze swoimi fanami z zasłużonych trzech punktów.